Úvodními zápasy začalo play-off I. NHbL. Celkům z regionu se v něm vůbec nedařilo. Litice prohrály doma s Poličkou, Třemošná podlehla po samostatných stříleních Přelouči a Dobřany prohrály v Mladé Boleslavi.

Mladá Boleslav – Snack Dobřany 3:1

Po bezbrankové první třetině si ve druhé části hry vytvořili domácí rozhodující dvoubrankový náskok.

„Očekával jsem těžký duel, a to se potvrdilo. Domácím hrála do karet i nepřízeň počasí. Kluzký terén nás brzdil, ale na to se nelze vymlouvat, bylo to pro oba týmy stejné. Do odvety nastoupíme řádně nažhaveni. Chceme sérii otočit a jít dál. Bude to další těžká zkouška pro náš mladý tým, ale také další velká zkušenost," míní hrající trenér Václav Šlehofer starší.

Plzeň-Litice – Polička 1:4 

Zklamáním skončil první zápas play-off pro Litice. „Z naší strany to byl špatný výkon, chyběl pohyb, bojovnost a agresivita. Bez toho nelze v play-off uspět, srážely nás i individuální chyby," byl hodně kritický vedoucí mužstva Martin Kastner.

„Čekal jsem od našich hráčů více, hosté vyhráli zaslouženě. My však uděláme vše pro to, abychom ještě sérii otočili, šance pořád žije," dodal Martin Kastner.

Tatran Třemošná – Přelouč 2:3 ss

„Dle našeho očekávání to bylo vyrovnané utkání, ale bohužel jsme ho nezvládli," mrzelo kouče Tatranu Viktora Vodrážku. „O ten bod jsme se připravili v nájezdech. Není totiž normální, abychom z 11 střílení nedali gól," říká.

„Rozhodně ale není nic ztraceného. Jak jsem říkal, bylo to vyrovnané, tudíž je vše otevřené. Pojedeme se o to ještě poprat, šanci rozhodně máme," vyhlíží odvetné utkání na hřišti soupeře.