Starší žáci HBC ovládli domácí turnaj

Plzeň – Zcela ojedinělý počin se povedl starším žákům HBC Plzeň, kteří na domácím mezinárodním turnaji Pilsen Cup 2014 dokázali ve všech šesti zápasech udržet čisté konto. Dvakrát navíc porazili letošního vicemistra republiky z Hostivaři a po dvoudenních bojích se zaslouženě radovali z celkového prvenství.

10.6.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ivan Tafat

Šest zúčastněných týmů se nejprve střetlo v základní části systémem každý s každým, poté následovaly zápasy o konečné umístění.

V souboji o páté místo se lépe dařilo žákům německého Heilbronn Hornets, který porazil švýcarský Kernenried Bulldozers 2:0 a oplatil mu tak porážku 1:3 ze sobotního vzájemného utkání ve skupině.

Duel o třetí místo svedl dohromady další švýcarský celek Oberwil Rebells a Buldoky ze Stříbra. Švýcarský tým první zápas vyhrál těsně 1:0 a také tentokráte se ujal vedení. Hráči Stříbra prohrávali po poločase o dvě branky. Dokázali se ale vzchopit a ve druhé půli pěti góly otočili výsledek ve svůj prospěch.

Výkony svých svěřenců hodnotil trenér Václav Šůcha takto: „Naše výsledky byly poměrně nevyvážené. Se silnějšími týmy jsme zahráli docela dobře, ale s těmi slabšími jsme nedokázali udržet tempo. V utkání o konečné umístění se nám podařil dokonalý obrat, kluci projevili touhu po vítězství," dodal Šůcha.

Finále nabídlo souboj druhého a třetího mužstva z letošního mistrovství republiky, Plzně a Hostivaře. Domácí mužstvo se dostalo do vedení v prvním poločase a po zbytek utkání drželo svého soupeře daleko od vlastní branky. Nakonec z toho bylo vítězství 2:0 a celkový triumf v turnaji.

„Turnaj byl profesionálně připravený a pro kluky to byl velký zážitek," vysekl pořadatelům poklonu trenér Hostivaře Ondřej Novák. „Domácí dnes zaslouženě vyhráli, celý turnaj prokazovali lepší formu než my, o čemž vypovídá fakt, že neobdrželi ani jedinou branku," dodal trenér Hostivaře.

„Hráli jsme to, co jsme chtěli, tým fungoval odpředu dozadu. Ani dnes nemusel gólman vytáhnout nějaké velké zákroky. Samozřejmě tam byly nějaké chyby, ale kluci odehráli to, na co mají, a předvedli velice slušný hokejbal," těšilo trenéra vítězného HBC Plzeň Libora Hrubého.

Pořadí po základní části: 1. HBC Plzeň 13 bodů, skóre 19:0, 2. Hostivař 12, 25:3, 3. Oberwill 6, 5:21, 4. Stříbro 4, 3:9, 5. Kernenried 4, 5:14, 6. Heilbronn 4, 4:14.
Konečné pořadí: 1. HBC Plzeň, 2. HBC Hostivař, 3. HC Buldoci Stříbro, 4. Oberwil Rebells, 5. Heilbronn Hornets, 6. Kernenried Bulldozers.
Nejlepší hráči jednotlivých týmů: HBC Plzeň – Tomáš Tarantík, Hostivař – Jonáš Jirec, Stříbro – Jan Kalčík, Oberwil – Kevin Keiser, Heilbronn – Sebastian Dünkel, Kernenried – Lukas Stucki.
All-Stars tým: Stucki – Keiser (oba Oberwil), Kovářík (Plzeň) – Čejka (Hostivař), Votípka (Plzeň), Vaniš (Hostivař).

Autor: Ivan Tafat

10.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Piráti měli s sebou Edisona

PIRÁTI slavili v Dominiku. Jejich jednička Lukáš Bartoň byl spokojen, jejich pražský šéf Ivan Bartoš taky.

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Plzeň - Personál prodejny a ostraha zákaz vstupu popřely.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.