Konečný stav série je tak 3:1 pro Středočechy a ti se radují z mistrovského titulu, naopak Plzeň končí podruhé za sebou na stříbrné příčce.

Ve třetím zápase finálové série měli Plzeňané poprvé výhodu domácího prostředí, přesto dlouho tahali za kratší konec. „Ještě před koncem druhé třetiny jsme prohrávali 0:2, ale gólem do šatny snížili. V posledním dějství i v prodloužení jsme však zabojovali a utekli hrobníkovi z lopaty,“ popsal utkání trenér HBC Martin Kovářík.

Ten věřil, že v neděli jeho svěřenci navážou na sobotní výkon a těm se to po dvě třetiny dařilo. „Od začátku se hrálo nahoru – dolů, přesto se dlouho hrálo bez branek. Ve druhé třetině jsme se dostali do vedení, ale v závěru byl vyloučen náš hráč a hosté hned v úvodu třetí části vyrovnali. Vzápětí po naší chybě šlo Kladno do vedení a kluci se trochu psychicky zlomili. Brzy jsme inkasovali ještě dvakrát a bylo rozhodnuto,“ uvedl plzeňský kouč.

Ten byl nakonec se ziskem stříbra spokojen. „Obhájili jsme druhé místo, i když po jarních výkonech jsem doufal v zisk titulu. Nutno ale přiznat, že soupeř byl ve finálové sérii přece jen o poznání lepší,“ mínil Martin Kovářík.

Výsledky – 3. zápas finále play off: HBC Plzeň – Alpiq Kladno 3:2 po prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0). Branky a nahrávky Plzně: 30. Ondra (Strejček, Kolařík), 33. Benedikt (Peroutka), 47. Lisý (Kolařík, Průcha). Rozhodčí: Belanec, Havelka. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 160. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

4. zápas: HBC Plzeň – Alpiq Kladno 2:4 (0:0, 1:0, 1:4). Branky a nahrávky Plzně: 27. Kolařík (Strejček), 34. Špaček (Kolařík). Rozhodčí: Horák, Daněk. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 190. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4. Konečný stav série: 1:3.

Plzeň: Košňar – Hofmeister, Peroutka, Špaček, Malík, Frajdl, Štěrba – Strejček, Ondra, Lisý, Kolařík, Benedikt, Henrich, Průcha, Forejt, Švarc, Pauer, Demiš, Kunzmann.