Žák 9. třídy 25. ZŠ Chválenická v Plzni, který věkem patří ještě do kategorie kadetů, boxoval v nejlehčí juniorské váze do 48 kilogramů.

V prvním kole měl Štádler volný los a ve druhém kole se utkal s Patrikem Balogem z Palaestry Praha. Oba spolu již několikrát boxovali a dobře se proto znají.

Plzeňan byl po celou dobu zápasu lepší. Trefoval soupeře přesně direkty a oproti minulým soubojům zlepšil výrazně pohyb v ringu.

Držel si odstup od soupeře a přecházel do rychlých útoků. V polovině čtvrtého kola byl pak Balog tak vyčerpaný, že jeho trenéři vhodili do ringu ručník a Štádler vyhrál před limitem pro vzdání soupeře.

Boj o zlato svedl plzeňský boxer proti Patriku Velkému z BC Baník 1. máje Karviná. Tento závodník je ´velký´ nejen jménem, ale i vzrůstem a velmi těžil ze své vysoké postavy.

Od začátku zápasu bylo patrné, že rozhodčí jsou na straně karvinského boxera. Ten navíc často fauloval, držel, a byl dokonce dvakrát veřejně napomínán.

Jiří Štádler nakonec prohrál na body 22:16, ale předvedl velmi dobrý výkon, kterým si řekl o nominaci do juniorské reprezentace.

Zisk stříbrné medaile talentovaného kadeta na juniorském šampionátu je o to cennější, že odchovanec Naramy Plzeň před pár týdny prodělal zranění kolena.

„Mám ze stříbrné medaile velkou radost. Vždyť ještě před dvěma týdny jsem ani nevěděl, jestli zranění kolena doléčím a budu moci závodit,“ svěřil se se svými pocity Jiří Štádler. „Za dva týdny mě čeká prestižní zápas v Kulturním domě Inwest na galavečeru,“ připomněl svěřenec trenéra Semana. „Z mimosportovních cílů se soustředím především na zdárné ukončení základní školy,“ dodal.