Západočeši ovšem zatím za tímto očekáváním zaostávají. Ve třech zápasech získali svěřenci trenérů Martina Šetlíka a Jiřího Hynka tři body, v posledním kole podlehli na domácím hřišti Lovosicím 19:21.

„Sezona je teprve na začátku a zatím si to ještě nesedlo do těch správných kolejí. Navíc máme pořád stejný problém, neproměňujeme šance. Přitom v obraně to jde, nedostáváme hodně branek, to, co projde, chytá brankář Motlík, ale trápíme se v útoku," uvědomuje si plzeňský házenkář Petr Linhart.

Jak je to po první porážce v sezoně s vaším sebevědomím?
Nesmíme se z toho sesypat. Možná i to, že nás ostatní vnímají jako favorita, na nás vytvořilo určitý tlak a někde v podvědomí to je. Snažíme se to ale odbourávat.

Co vám po porážce řekl trenér Martin Šetlík?
Řekl, abychom jsme se z těch chyb ponaučili, nedávali hlavy dolů a jeli dál. Sezona se teprve rozjíždí a na nějaké závěry je ještě dost času.

Co rozhodlo o vaší porážce
s Lovosicemi?
Jak už jsem říkal, rozhodla naše mizerná koncovka. Nedali jsme spoustu vyložených šancí. Kdybychom proměnili alespoň polovinu jasných příležitostí, tak jsme o pět šest branek vyhráli. Lovosice ale zahrály dobře a dvanáct branek Jirky Motla z dvanácti střel hovoří samo za sebe. Kdybychom my byli takhle úspěšní, tak není o čem.

Vás trenéři stále častěji využívají na postu pravé spojky, přestože na klubové scéně jste nastupoval výlučně na pravém křídle. Cítíte se teď více jako křídlo, nebo jako spojka?
Na postu spojky jsem začal hrát v zápase v Kopřivnici, což je teprve něco přes týden. Ještě se jako spojka necítím, musím to dostat do ruky a hlavně si musím uvědomit, že vedle sebe vpravo mám ještě dalšího hráče.

Kolik jste toho na tomto postu proti Lovosicím odehrál?
Nějakých padesát minut. Ale nechodím bránit spojku do obrany, tam jsem nikdy v životě nebránil a asi bych tam byl hodně zmatený. Děláme to tak, že jdu střídat a místo mě chodí bránit Petr Kust nebo jdu bránit křídlo a Jakub Škvařil jde střídat.

Už ve středu hrajete v Hranicích a v pátek v Přerově. Co je třeba zlepšit do těchto zápasů?
Hlavně musíme jet dál na sto procent a nedávat hlavy dolů. Musíme začít od začátku, bude to jiný zápas, jiný soupeř. Ty ztracené body z domácího zápasu proti Lovosicím by bylo dobré přivézt odněkud zvenku.