BOJOVNÁ SRDCE ukázali v minulém extraligovém ročníku hokejisté Škody Plzeň. V posledním kole základní části urvali Indiáni dva body na Spartě po výhře 3:2 v nájezdech a přes nepovedený úvod sezony postoupili podesáté v řadě do vyřazovacích bojů. V předkole, kam pronikli z devátého místa, narazil tým majitele a trenéra Martina Straky na osmé Vítkovice. Dramatickou sérii nakonec Plzeň vyhrála 3:2 na zápasy. Ve čtvrtfinále potom škodováci podlehli obhájcům titulu z Liberce 2:4.
Obrovský úspěch slavili mladí Indiáni. Junioři a tým staršího dorostu si vybojoval titul a mladší dorost k tomu přidal bronz.

SMUTNÁ ZPRÁVA pro celý český fotbal – v Turecku, kde hrál za Gaziantepspor, spáchal 23. dubna sebevraždu František Rajtoral. Bylo mu 30 let. Odchovanec příbramského fotbalu později oblékal v první lize dres Baníku Ostrava, odkud v roce 2009 přestoupil do Viktorie Plzeň. V západočeském klubu prožil nejhezčí roky své kariéry – radoval se z mistrovských titulů, zahrál si Ligu mistrů a s reprezentací na Euru 2012. Plzeňský klub vytvořil před stadionem ve Štruncových sadech pietní místo, kde stovky fanoušků zapalovaly svíčky, aby uctily památku Františka Rajtorala.

David Stach
Raději hraju hokej, než jen buším do vrat, říká Stach

DALŠÍ VELKÁ ZTRÁTA pro český fotbal. Pouhých 26 dní po smrti Františka Rajtorala spáchal sebevraždu bývalý fotbalista Baníku Ostrava a Viktorie Plzeň David Bystroň (33). Šikovný stoper získal titul s Baníkem Ostrava, buharským Levski Sofia i s Viktorií Plzeň, kde si zahrál i Ligu mistrů. V listopadu 2011 po vítězství 1:0 v Borisově odhalila dopingová zkouška v jeho těle zakázanou látku metamfetamin. Následoval dvouletý zákaz činnosti, po kterém se už Bystroň nedostal na bývalou úroveň. Profesionální kariéru ukončil ve 32 letech a poté působil ve švýcarských klubech nižších soutěží – v Linthu a Ilanzu.

PŘEPSALI HISTORII. Futsalisté Interobalu Plzeň skončili na čtvrtém místě tabulky nejvyšší soutěže po základní části.

VIKTORIA DRUHÁ. Fotbalisté Viktorie prohráli na jaře svůj souboj se Slavií Praha a přenechali jí mistrovský titul. Na začátku dubna byl odvolán trenér Roman Pivarník, kterého nahradila dvojice jeho asistentů, Zdeněk Bečka a Pavel Horváth. V té době měla Plzeň na Slavii v čele tabulky náskok jednoho bodu. Ten ale ztratila a skončila za Slavií na druhém místě.

TŘIKRÁT A DOST. Házenkáři Talentu Plzeň nezískali čtvrtý extraligový titul v řadě. Svěřenci trenéra Martina Šetlíka skončili druzí. Ve finále je porazila Dukla Praha, která Plzni vrátila rok starou prohru. Talent vyhrál základní část extraligy, ve čtvrtfinále smetl 3:0 na zápasy Jičín, v semifinále vyřadil rovněž 3:0 Lovosice, ale s Duklou padl 1:3 na zápasy.

TRIUMFÁLNÍ NÁVRAT do Viktorie Plzeň prožil trenér Pavel Vrba. Charismatický kouč převzal mužstvo v létě a absolvoval s ním neuvěřitelnou podzimní jízdu. Plzeň v šestnácti kolech ztratila pouhé dva body za remízu v Teplicích a díky tomu přezimuje v čele ligy s náskokem čtrnácti (!) bodů před Slavií a Olomoucí. Vrba dovedl svůj tým i k prvnímu místu ve skupině Evropské ligy a účasti v jarní vyřazovací části soutěže.

Memoriál Rudolfa Bernarda (1. zápas)
Bernardovu memoriálu kralovala plzeňská Sparta

Z KROUŽKU NA VRCHOL to dotáhla osmnáctiletá sportovní střelkyně Dukly Plzeň Kateřina Kolaříková. Na mistrovství světa v Suhlu vyhrála malorážku 60 ran vleže a k tomu přepsala dosavadní juniorský světový rekord.

ZLATÁ SKYPALOVÁ. NOVODOBÝ REKORD
Osmnáctiletá kladivářka AK Škoda Plzeň Kateřina Skypalová získala zlatou medaili na mistrovství republiky juniorek a překvapivě dosáhla na nejcennější kov i na MČR žen, kde přehodila i účastnici MS Kateřinu Šafránkovou. Skypalová vyhrála také ME juniorek. Atletky Škody Plzeň získaly v zářijovém finále družstev MČR bronz, což byl největší úspěch od druhého místa v roce 1992.

DVAKRÁT DRUHÝ. Sportovní střelec plzeňského Rapidu Filip Nepejchal přišel o zlato z juniorského MS až v rozstřelu. Stříbro si přivezl i ze Světového poháru mužů v Dillí.

FAMÓZNÍ START do nového ročníku vynesl hokejisty plzeňské Škody do čela extraligy, kde tým Indiánů setrvává dosud. Škodovka, kterou před novou sezonou posílil brankář Miroslav Svoboda a v útoku zkušení Milan Gulaš s Tomášem Mertlem, a na čas i střelec Dominik Kubalík, vlétla do soutěže jako uragán, své soupeře drtila a soutěži jasně kraluje.
Na prvních místechv nejvyšších domácích soutěžích jsou i plzeňští juniořia družstva staršího a mladšího dorostu.

Lada Cermanová (vpravo) ještě v dresu Jablonce s trenérkou Jandovou a Terezou Vokálovou (vlevo).
Atleti Škody Plzeň získali zvučné posily

FENOMENÁLNÍ PODZIMNÍ SÉRIE. Tenistka Andrea Sestini Hlaváčková s Babosovou vyhrály čtyřhru na Turnaji mistryň. Z posledních devatenácti zápasů jich osmnáct vyhrály.

PLAVCI KRALOVALI. Závodníci plzeňské Slávie vylovili z bazénu na Slovanech neuvěřitelných 72 medailí, což bylo nejvíce ze všech klubů na Zimním mistrovství ČR dorostu a dospělých.

ODEŠEL JIŘÍ SLOUP. Konec roku přinesl další smutnou zprávu. Ve věku 64 let po dlouhém boji se zákeřnou chorobou odešel do fotbalového nebe fotbalový internacionál Jiří Sloup. Neohrožený bojovník, který neuhnul před žádným soubojem a brankáře strašil svojí jedovatou levačkou, oblékal v první lize dres Škody Plzeň a Bohemians Praha 1905. V Ďolíčku získal i mistrovský titul. Památný byl jeho gól za národní mužstvo proti Itálii, kdy překonal legendárního gólmana Zoffa.