Napínavé florbalové boje mezi týmy z celé republiky přinesly v Městské sportovní hale Plzeň nakonec triumf opavské základní školy.

Letošní finálový turnaj Sportovní ligy škol pořádal Dům dětí a mládeže Stod.

Celkům ze západu Čech se na velkolepé akci pro žáky od 3. do 5. třídy příliš nedařilo. Jejich cesta skončila v osmifinále.

„Do Plzně se sjelo šestnáct mužstev. Bylo to poměrně časově náročné uspořádat tak, aby vše dobře proběhlo. Osobně mě nejvíce překvapily výkonnostní rozdíly mezi týmy. Výjimkou nebyly ani zápasy, které končily rozdílem o více než dvacet branek,“ vysvětloval hlavní organizátor Roman Kuběna, který hodnotil i výsledky celků ze západu Čech.

„Odpovídá to realitě. Plzeňský a Karlovarský kraj není tolik florbalově silný. ZŠ a MŠ Stod, ZŠ Chlumčany i 33. ZŠ Plzeň skončily proto již v osmifinále,“ pokračoval Roman Kuběna.

„Atmosféra byla úžasná. Hráči i fanoušci se bavili. Pomohl tomu i český juniorský reprezentant Filip Langer, který byl absolutně bezprostřední. Pinkal si s dětmi, podepisoval se jim na kartičky, byl ochoten se s nimi fotit, povídat si…Filipovi patří velký dík. Děti dokáží ocenit někoho, kdo něco dosáhl. Vidí sami, že je to normální kluk, který má rád florbal stejně jako oni,“ potěšilo Romana Kuběnu, který hodnotil akci velmi kladně.

„Bylo to povedených osm hodin florbalu se vším všudy, jak by mělo být,“ mohl být spokojený ředitel soutěže.

Celodenní boje vyvrcholily finálovým utkáním mezi ZŠ Opava a ZŠ Česká Lípa. Slezané vedli v zápase již o šest branek, ale nakonec se strachovali o celkové prvenství až do konce. Nad Českou Lípou zvítězili poměrem 8:6. Třetí skončila Mladá Boleslav, která porazila Uherský Ostrov vysoko 10:4.

Zápasy o stupně vítězů: O 3. místo: ZŠ Uherský Ostroh – 6. ZŠ Mladá Boleslav 4:10. Finále: ZŠ Česká Lípa – ZŠ Opava 6:8.