Nejlepší florbalové školní týmy změří síly na finálovém turnaji Sportovní ligy škol, který se koná tento rok v Plzni.

Celou velkolepou akci pořádá Dům dětí a mládeže Stod. Na západ Čech se sjedou nejlepší celky ze všech krajů. Reprezentovat Plzeňský kraj v dané kategorii (3. – 5. třída) bude 33. základní škola Plzeň a právě ZŠ a MŠ Stod, jež měla účast díky roli pořadatele jistou.

„Pořádáme už poněkolikáté obdobný turnaj, nyní se ale premiérově jedná o věkovou kategorii, pro niž je to první ročník. Celý turnaj se uskuteční v pátek na Lokomotivě ve dvou halách, kde se představí 16 mužstev,“ prozrazuje ředitel soutěže Roman Kuběna, který zároveň povede na turnaji svůj tým ze Základní školy Stod.

„Úroveň dětí v této kategorii je různá. Těžce se hledá favorit. Očekává se, že by pražské a moravské celky mohly být silnější, ale i za nás bude hrát kluk i holka, co jsou v Tatranu Střešovice. Zbraně dopředu neskládáme a zkusíme překvapit,“ říká odhodlaně Roman Kuběna.

Nedat svoji kůži lacino nechce ani plzeňská 33. ZŠ.

„Naším hlavním cílem je hrát ve skupině pěkný florbal a zajistit si co nejlepší pozici pro play-off. Záleží i na síle soupeřů, kterou nedokážeme vůbec odhadnout, ale chceme se samozřejmě porvat o některou z medailí,“ věří svému celku Martin Voříšek, který rovněž těžce odhaduje, kdo by mohl být favoritem.

„Bohužel vůbec netušíme, jaká konkurence nás čeká. Dá se očekávat, že týmy z Prahy a Moravy budou silné, ale v této věkové kategorii může překvapit kdokoliv,“ dodává Martin Voříšek.

V hale na Lokomotivě bude také v době konání turnaje přítomen Filip Langer, který v neděli získal s českou florbalovou reprezentací historicky první juniorský titul. Češi zvítězili ve finále nad Švédy vysoko 8:2.

Program:

8.00 – 9.00: Prezence

9.00: Technická porada

9.30: Slavnostní zahájení

10.00 – 12.40: Základní část

12.15 – 14.45: Vyřazovací část

15.10: Finále, utkání o 3. místo

15.45: Slavnostní vyhlášení