Kemp pro mimoplzeňské děti a příměstský tábor pro děti z Plzně a blízkého okolí se uskuteční v období podzimních prázdnin 27. – 30. října na atletickém stadionu ve Skvrňanech.

Kemp je určen pro děti zhruba od šesti do patnácti až šestnácti let. Pro ty, které nebydlí v Plzni a její blízkosti, bude zajištěno stravování a pobyt v jednom hotelu na Borech. „Dětem z Plzně bych chtěl nabídnout příměstský tábor, do něhož je rodiče přivezou ráno a odpoledne si je vyzvednou. Dostanou jídlo a absolvují všechny tréninky a aktivity jako mimoplzeňské děti ,“ řekl Jiří Mužík.

Podle něj je kemp určen nejen atletům. Přijít mohoui děti věnující se jiným sportům. „Je mi jedno, jestli hrají fotbal, házenou, tenis nebo ragby. U dětí se snažím o rozvoj atletických dovedností, protože ke svému výkonu potřebují umět běhat. Problém je v tom, že se na tohle moc nedbá a většina dětí běhat neumí, což potom ovlivňuje i jejich výkony. A děti, které běhají rychle, by mohly běhat rychleji, ale jsou nějakým způsobem limitovány,“ tvrdil Mužík.

Jeho kemp tak chce dětem pomáhat zlepšovat se. „Jsem zastáncem všestrannosti, takže kromě atletiky se věnujeme florbalu, fotbalu, rád bych s nimi dělal gymnastiku, šel si zaplavat, a pokud to dovolí počasí, tak si zahrát beachvolejbal. V útlém věku by děti měly být rozvíjeny všestranně,“ uvedl Jiří Mužík.

Kemp Jiřího Mužíka bude mít v Plzni premiéru. „Naše sportovní centrum už má ale zkušenosti z jiných měst,“ dodal Mužík.