VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sportovní hvězdy severu Plzeňska převzaly ceny

Kralovice – Sportovnímu výkvětu severního Plzeňska patřil páteční večer v Kralovicích. V tamějším Lidovém domě byli odměněni nejúspěšnější sportovci tohoto regionu za rok 2012.

11.2.2013
SDÍLEJ:

Vyhlášení Sportovce roku 2012 okresu Plzeň-severFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Popáté se na pořádání akce spolu s hostitelským městem podílel Plzeňský deník, marketingové agentury ČOK CZ a Decaro RMG a Okresní tělovýchovné a sportovní sdružení Plzeň-sever.

Úvodního a závěrečného slova se ujal starosta hostitelského města Rudolf Salfický, který převzal spolu s hejtmanem Plzeňského kraje Milanem Chovancem nad pořadatelstvím záštitu.

Vyhodnoceno bylo nakonec jedenáct kategorií. Na pódiu se tak vystřídalo několik desítek sportovců, jejich trenérů či rozhodčích, kteří byli mezi nelepší vybráni na základě nominací svých mateřských oddílů.

Zatímco jednotlivci se na pódiu srovnali dobře, trochu složitější byl výběr sestavy pro převzetí u kolektivů, zvláště těch početnějších.

„Vybrali jsme realizační tým a kapitány z jarní a podzimní části sezony," vysvětlil například trenér fotbalových mladších žáků FK Trafo Hadačka Vlastimil Pech.

V jiných případech rozhodly třeba sportovní okolnosti.

„Naše děvčata momentálně bojují v zápase s Českou Lípou," uvedl trenér basketbalových žákyň DBK Kožlany/ Kralovice Jiří Buňka.

Pořadí se s výjimkou ankety Sportovní hvězda Deníku jako tradičně nevyhodnocovalo. „Všichni tak vlastně skončili první," shrnul severoplzeňskou výjimku moderáto večera Ondřej Krátoška.

Zvláštní cenou je titul „Krajánek okresu". Oceněni jsou sportovci, kteří aktuálně již ve sportovních klubech regionu nepůsobí, nicméně na severu Plzeňska vyrostli či zde stále žijí. Cenu za vítězku, thaiboxerku Martinu Jindrovou z Obory, převzal její otec Jaroslav. „Martina se chystá na nejbližší zápas. Bude boxovat s holandskou soupeřkou, doma totiž žádnou konkurentku nemá. Momentálně je právě v Holandsku na tréninkovém kempu. A zve všechny diváky v polovině března na svůj zápas do plzeňské haly na Slovanech," uvedl za profesionální mistryni Evropy 2012.

V doprovodných vystoupeních se zcela zaplněnému sálu představili kytarový virtuos Zoran Gajič, zpěvačka Olga Lounová a domácí dětský taneční pár Jana Tomášková – Daniel Žižka.

Výsledky

Kolektivy – mládež: DBK Kožlany/Kral. (basketbal, st. žákyně U15), KČT Kralovice (turistický závod), FK Trafo Hadačka (fotbal, ml. žáci). Dospělí: družstvo silového trojboje TJ Sokol Vejprnice, letní biatlon BK Elán Zruč, taekwon-do I.T.F. Panter Kralovice.

Jednotlivci – žactvo: K. Buňková (basketbal, DKB Kožlany/Kralovice), D.Houšková (ASPV, TJ Zruč), M. Lang (letní biatlon, BK Elán Zruč), M. Routschka (fotbal, Dioss Nýřany), L. Sládek (tur. Závod, KČT Kralovice). Dorost: M. Hanáková (orient. běh, Kometa Kralovice), J. Škubal (sil.trojboj, Sokol Vejprnice), M. Voznei (taekwon-do, I. T. F. Panter Kralovice). Dospělí: J. Horník ml. (sil. trojboj, Horník powerlifting klub Vejprnice), P. Mizera (fotbal, ZKZ H. Bříza), J. Šoukal (sil. trojboj, Sokol Vejprnice), L. Weis (turist. závod, KČT Kralovice), Z. Zdvihal (fotbal, Dioss Nýřany).

Krajánek okresu: Martina Jindrová (thaibox).

Trenéři a rozhodčí: M. Hráchová, I. Gabrielová (oba ASPV, Dioss Nýřany), J. Horník st. (sil. Trojboj, Horník powerliftng klub Vejprnice), F. Horník (sil. Trojboj, Sokol Vejprnice), F. Janko (led. Hokej, 1.LHC Kralovice), J. Staňková (turist.závod, KČT Kralovice), P. Rauch (fotbal, Dioss Nýřany).

Cena za zásluhy o sport: Pavel Volek (národní házená, Dioss Nýřany), František Vodrážka (fotbal, Dioss Nýřany).

Cena pro starosty: Radek Lukáč (H. Huť), Zdeněk Slach (Mladotice), Jiří Koza (Trnová).

Osobnost roku: Jiří Buňka (basketbal, DKB Kožlany-Kralovice).

Sportovní hvězda Deníku okresu Plzeň-sever: Jaroslav Šoukal 329 b., 2. J. Duna 158, 3. J. Škubal (vš. sil. trojboj, Sokol Vejprnice) 124.

Čtenářskou anketu ovládl Jaroslav Šoukal

Byl hlavní hvězdou pátečního večera v Kralovicích. A to nejen proto, že ho čtenáři našeho listu vybrali za Sportovní hvězdu Deníku loňského roku.

Mimo trofej za tuto výhru si totiž šel Jaroslav Šoukal na pódium ještě pro ocenění v kategorii dospělých a jako člen kolektivu vejprnických siláků v hodnocení družstev.

„Zítra (v sobotu 9. února) míříme na mistrovství Čech, končí tak pro nás sportovní rok 2012 a začíná nová sezona," pravil čtyřicetiletý borec po skončení galavečera.

„Čtenářské ceny si velmi vážím," dodal.

Nominaci na ni si zasloužil mj. ziskem stříbra na světovém šampionátu v benčpresu. „S podobnými úspěchy jezdíme po světě a po Evropě tak čtyři roky, před tím se výkonnost pořád budovala," naznačil Šoukal, že cesta na výsluní je pořádně dlouhá. „Jde o to vydržet, začínal jsem v partě pěti kluků a zůstal jsem u toho sám," upozornil.

Vejprnický silák začal s trojbojem po náboru, který ve vejprnické základce pravidelně pořádá trenér Sokola František Horník.

„Soutěží se v benčpresu, shybech, trojskoku a sedu – lehu. Prvních pět pak má možnost chodit do posilovny. Takhle jsem se k činkám dostal," zavzpomínal Šoukal.

„Podobné nábory se pořádají stále. Mladých se pohybuje spousta, ale každý u toho nevydrží," řekl.

Není divu, tréninkové dávky totiž nejsou jen tak pro někoho. „Denní příprava trvá vždy tak tři až pět hodin, navzpírám až dvacet tun. Proto také trénuju jen dvakrát týdně, mezi tím musím odpočívat," naznačil Šoukal.

Nejen siláků, ale i fanoušků mají ve Vejprnicích dost, hlasů obdržel Šoukal i jeho kolegové Škubal a Duna hodně. „Silový trojboj je u nás rozšířený," pochlubil se vítěz.

A plán na nadcházející rok napovídá, že i za rok mohou siláci počítat s místem mezi nejlepšími. „Budu se snažit absolvovat to, co v roce 2012. Tedy mistrovství Čech, České republiky, evropský a světový šampionát, a to v benčpresu i v trojboji," uvedl Šoukal. Během roku jej tak čekají závody v Praze, v Lucembursku, na Slovensku, na Floridě a i nakonec v říjnu v Bulharsku."

Obhájit výhru v anketě Sportovní hvězda se dosud v pětileté historii ankety nikomu nepodařilo.

Bude-li se Šoukalovi dařit letos stejně jako loni, může si pomocí svého „fan klubu" triumf zopakovat.

Pomůže biatlonistům klání v Novém Městě?

Mezi pravidelně vyhodnocovanými kolektivy jsou letní biatlonisté z BK Elán Zruč. I když letní…

„Věnujeme se i klasickému zimnímu biatlonu," uvedla Eva Bystřická.

„Dojíždíme ještě tuto sezonu, děti čeká mistrovství republiky a dospělé ještě dva závody," uvedla.

„Těm malým se skoro více líbí zimní biatlon, větší mají rádi obojí," přiblížila Bystřická. „Část našich dětí jezdí v lyžařském klubu a trénují s nimi, hodně pak všichni musí jezdit na sníh s rodiči," naznačila Bystřická, že příprava na zimní formu biatlonu není na Plzeňsku zrovna jednoduchá.

Také věří, že by probíhající světový šampionát mohl přivést do oddílu nové adepty.

„Syn Tomáš je v Novém Městě na střelnici jako rozhodčí, my ostatní pojedeme rovněž fandit."

A letní sezona?

„Začínáme v březnu, oblastní závody budou v dubnu a konec května a červen patří Českému poháru," nastínila plány Bystřická.

Osobností okresu je Jiří Buňka

Basketbalový trenér DBK Kožlany/Kralovice Jiří Buňka převzal v pátek na vyhodnocení nejúspěšnějších severoplzeňských sportovců ocenění Osobnost okresu.

„Významně a dlouhodobě se podílí na dobrých výsledcích oddílu jako trenér. Má velkou zásluhu na rozvoji basketbalu v okrese i kraji," uvedl na adresu laureáta Ondřej Krátoška, jenž večerem provázel.

„Poprvé v historii máme všechny mládežnické celky v ligových soutěžích," vyzdvihl Jiří Buňka výsledky klubu.

Ten právě na ligovém a i extraligovém poli druhým rokem spolupracuje s plzeňským BaKem a úspěchy sbírá pod společnou hlavičkou DBaK. „Jako trenéři si za loňský rok nejvíce vážíme postupu patnáctiletých žákyň do extraligy. A pak účasti třináctiletých na mistrovství republiky," sdělil Buňka.

S basketbalem začal nejprve jako rozhodčí téměř před třiceti lety. „A postupně jsem se zapojil do trénování," řekl.

Poté, co loni skončil s trenérskou kariérou tehdejší šéf klubu Vladimír Přibyl, leží hlavní tíha severoplzeňského basketbalu na něm.

Na něm a jeho rodině: manželka Martina trénuje a stará se o finance klubu, dcera Klára je oporou žákovských i dorosteneckých týmů, syn Jirka hraje za dvanáctileté naděje.

Autor: Karel Popel

11.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Piráti měli s sebou Edisona

PIRÁTI slavili v Dominiku. Jejich jednička Lukáš Bartoň byl spokojen, jejich pražský šéf Ivan Bartoš taky.

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Plzeň - Personál prodejny a ostraha zákaz vstupu popřely.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.

Disco tanec v Lokomotivě

Plzeň – Soutěž startuje v neděli v 8:30 hodin.    

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení