Na západ Čech před sezonou přišli slovenský reprezentant Šimon Macháč a někdejší člen mládežnických reprezentačních výběrů Daniel Režnický. Oba házenkáři v Plzni tvoří s Jakubem Šindelářem trojici pivotů. „Konkurence je velká. Ostatní pivoti jsou skvělí, takže jsem rád za každou chvíli na hřišti a snažím se ji využít, jak nejlépe to jde,“ říká Režnický.

Svoji šanci chytil za pačesy v sobotním utkání 19. kola extraligy házené v Lovosicích, kde Talent vyhrál 33:28. Daniel Režnický vstřelil šest gólů a spolu se stejně úspěšným Stefanem Terzičem byli nejlepšími střelci Plzně.

Byl to váš nejpovedenější zápas v dresu Talentu?

Pokud jde o osobní statistiky, tak zatím asi ano. Ale nejdůležitější je to, že se nám podařilo zvítězit na horké půdě v Lovosicích.

Jak padaly vaše góly?

Většina byla z pivota. Za góly musím poděkovat spojkám, které vymyslely fantastické přihrávky a na mně už bylo jen to proměnit.

Vstřelil jste v extraligovém utkání už více než šest branek?

Minulou sezonu na konci základní části se mi podařilo dát 11 gólů, ale bylo to proti Kopřivnici, které už o nic nešlo. Proto šest gólů Lovosicím má pro mě větší hodnotu.

Jaký byl zápas v Lovosicích?

Myslím si, že se hrálo ve vysokém tempu a tomu odpovídá i konečné skóre. Moc se toho neubránilo a spíše se spoléhalo na útoky. My jsme měli štěstí, že náš gólman Filip Herajt v prvním poločase chytil čtyři sedmičky. Což byl rozhodující moment úvodní třicetiminutovky, který nám umožnil jít do vedení, jež jsme si už ve zbytku zápasu pohlídali.

Jak se sžíváte s novými spoluhráči Škvařilem, Terzičem a Michalem Tonarem?

Každým dnem se to lepší. Přišly nové spojky, jejichž kvalita je obrovská, a o to je souhra jednodušší.