Osmnáctiletá reprezentantka se v dánském Svendborgu stala světovou juniorskou šampionkou v cross triatlonu. V odvětví, které v sobě spojuje plavání, cyklistiku na horském kole a běh v terénu.

„Splnil se mi sen. Stále tomu nemohu uvěřit,“ svěřovala se členka Triatlonu Plzeň a Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje (AIS).

„Pája se zlepšila v cyklistice, na kole je daleko silnější a zapracovala také na běhu. Což jí vyneslo světový titul. Předvedla úžasný výkon,“ chválí svěřenkyni držitel olympijského bronzu a nyní trenér Jan Řehula.

Juniorky se o světové medaile utkaly v Dánsku v závodě na tratích 0,5 km plavání, 15 km MTB a 5 km terénní běh.

Juniorská královna českého cross triatlonu vyrazila za světovým grálem už v plavání.

„Plavalo se v neoprenu, což mně vyhovovalo. Z vody jsem vylézala druhá za Slovenkou Drahovskou a na kole jsem se potom dostala do vedení. Cyklistická trať byla záživná – samá zatáčka, sjezdy, výjezdy, skoky a singltreky. V tom mě Dánsko překvapilo. Čekala jsem rovinu a přišlo tohle,“ říkala s úsměvem studentka Sportovního gymnázia v Plzni.

Nenudila se ani v závěrečném běhu.

První místo hájila na členitém okruhu, který vedl částečně po písčité pláži a kousek i mořem.

„Dosáhla jsem až třetí běžecký čas, ale naštěstí jsem po cyklistice měla dostatečný náskok,“ podotkla nová šampionka.

Euforii z vítězství si užívala po hodině, 19 minutách a 24 sekundách boje. Šestačtyřicet sekund za Vargovou skončila druhá Shirin Van Anrooijová z Nizozemska. Bronz získala Italka Marta Mendittová.