Program přípravy tomu odpovídal. Jezdci hráli hokej, na lyžích vyráželi do stop v kopcích okolo Zadova a Kvildy.

„Denní zápřah činil od tří do pěti hodin většinou v silném mrazu i minus patnáct stupnů. Všichni závodníci ale tréninky zvládali,“ říkal po návratu Zdeněk Rubáš, sportovní šéf stáje sídlící v Rokycanech.

Sparta si tradičně pronajala ubytování na chatě Barborka u Vimperka, kde si jezdci zajišťovali vše sami. „Šlo o týmový kemp,“ zdůraznil Rubáš. „Večer sice mohli závodníci regenerovat ve vířivce či sauně, ale předtím bylo nutné se rozdělit o topení, vaření, úklid nebo štípání dříví,“ nastínil, jak se utužovala nově se tvořící parta.

Rudý dres sparťanské equipy bude v příští sezoně oblékat celkem jedenáct závodníků v kategorii elite a U23. „Mezi ženami nás bude reprezentovat akademická šampionka a letošní Miss české cyklistiky Katarína Hranaiová,“ připomněl Rubáš dámský klenot týmu.

Ten v mužské části tvoří ostřílený slovenský reprezentant Roman Broniš, domácí vicemistři z časovky dvojic Tomáš Okrouhlický a Ladislav Fabišovský, sprinteři Jiří Nesveda a Tomáš Hrubý, rutinér Rostislav Krotký, ale také Martin Uher, Václav Hlaváč a jezdec do 23 let Tomáš Holub.

„Nováčkem je Martin Hunal z Pelhřimova, který nás zaujal na letošní Czech Tour. A mladý Michal Rubáš z plzeňského ZČE,“ vypočítal Rubáš.

Naopak už nemůže počítat se službami srbského reprezentanta Nebojsi Jovanoviče a také s Ondřejem Pávkem, který ukončil kariéru.

K pokračování společné přípravy se sparťané sejdou počátkem února v Chodové Plané, v březnu pak vyrazí na Mallorku a start do sezony je čeká v úvodu dubna.