„Bude to nejtěžší zápas mojí kariéry. Machmudov absolutní většinu soupeřů nepustil do třetího kola. Nikdo z jedenácti soupeřů s ním nedoboxoval do konce zápasu,“ napsal na svůj facebook Pavel Šour.

Česká jednička Šour (13-4-0, 8 KO) je ve světovém žebříčku na 120. místě. Neporažená ruská trojka Machmudov (11-0-0, 11 KO) je na světě na 36. pozici.

Machmudov je držitelem pásu NABF a web profiboxing.cz připomněl, že Šour to bude mít hodně těžké. „Ruský dvaatřicetiletý bijec získal pás před dvěma lety na galavečeru v Kanadě, kde ve třetím kole ukončil Juliana Fernandeze z Mexika. Pás následně obhájil s veteránem Samuelem Peterem a Kanaďanem Dillonem Carmanem. Machmudov ukončil všech jedenáct profesionálních duelů před limitem a proti Šourovi bude opět velkým favoritem. Na druhé straně český boxer nemá co ztratit a nezalekne se žádné výzvy,“ napsal profiboxing.cz.

Šour si v přípravě na sparingy vzal kvalitní soupeře. Bývalého šampiona těžké a křížové váhy Václava Pejsara, ukrajinského šampiona Viktora Trushe, který má zkušenosti z celosvětově uznávané poloprofesionální organizace WSB, v níž startují hvězdy olympijského boxu.

Na závěr přípravy před duelem v Mexiku se v rámci sparingů v ringu utkal s českým reprezentantem a mistrem v olympijském boxu Martinem Princem.

Pavel Šour absolvoval poslední zápas letos v březnu ve Velké Británii, kde prohrál s Nathanem Gormanem.

V zámoří boxoval poprvé před necelými dvěma lety proti Jermainemu Franklinovi. V michiganském Flintu padl dvakrát k zemi, ale prohrál až na body.