Západočeši zvítězili před svými fanoušky 89:80.Trenér domácích Erik Eisman tak mohl být spokojený.„Po velmi dlouhé pauze, která byla pro všechny psychicky náročná, je vítězný vstup do sezony o to cennější, obzvláště když nám chyběl zraněný Honza Zeman,“ vysvětloval plzeňský kormidelník.

Vstup do utkání se Plzeňanům vydařil, když po první čtvrtině vedli 21:19.Do poločasu si Západočeši vybudovali už osmibodový náskok, kdy pracovali velmi dobře v defenzivě a na útočné polovině se jim zase dařilo nacházet volné spoluhráče. Do druhé půle vstoupili hráči Lokomotivy opět lépe a otěže zápasu drželi pevně ve svých rukou.

A to i díky skvěle hrajícímu Karlu Aušprunkovi, který Plzeňany táhl v bodech (21), doskocích (8) i asistencích (5). Lokomotiva si vybudovala před poslední částí patnáctibodový náskok.Ve čtvrté čtvrtině začali hosté hrát více agresivně a dokázali dostat domácí sestavu pod tlak. Domácí basketbalisté však udrželi nervy na uzdě a nenechali si tento zápas proklouznout mezi prsty.„Soupeř hrál velmi dobře a nenechal nás vydechnout do poslední minuty. Klukům chci za výkon poděkovat,“ prohlásil Erik Eisman, který již přemýšlel o následujících soupeřích.

„Věřím, že pro náš tým a naše fanoušky je vítězný vstup do sezony nejlepší pozvánkou na další domácí kolo s celkem GBA Sojky Pelhřimov, které sehrajeme za dva týdny. Mezitím ale budeme chtít první vítězství potvrdit na palubovce Slavie Praha,“ dodal kouč Lokomotivy.

Lokomotiva Plzeň – Basketbal Polabí 89:80

Čtvrtiny: 21:19, 27:21, 27:20 14:20.
Sestava a body Plzně: Sůva 5, Klička, Karlíček 6, Aušprunk 21, Honomichl 19, Rozsypal 17, Vlasák 7, Skalička 10, Winter 4.