„Jsem šťastný, že to takhle dopadlo. Užíval jsem si to. Fanoušci byli úžasní, něco úplně jiného, než jsem kdy zažil,“ tvrdil zápasník původem z Brna.

Cestu za triumfem mu usnadnil hlavní favorit Ondřej ´Spejbl´ Hutník, který nemohl kvůli zranění obočí nastoupit do finále. V tom legendu českého Muay Thai zastoupil Belgičan Romeo Almazidis, který s Hutníkem prohrál v semifinále. Keclik, který do finále přešel přes Petra Jaroše a v nejlepším zápase večera i přes Slováka Šenkýře, zvládl i závěrečný boj. Almazidis byl už ve druhém kole dvakrát počítán, po přesném úderu ve třetím kole se už nezvedl a byl odpočítán.

Dvojnásobný vítěz Jiří Bursa skončil už v prvním duelu. Ve druhém kole ho Almazidis zasáhl nohou do hlavy a lovosický ´řezník´ padl bezvládně k zemi. Po krátkém ošetření sice odešel z ringu po svých, ale na zlatý hattrick musel zapomenout.

Téměř čtyři tisícovky fanoušků byly zvědavy na vložený zápas, v němž se domácí Jan Tůma střetl se Slovákem Marcelem Jägerem. Zápasník plzeňské Naramy v pětikolové bitvě nakonec prohrál 0:2 na body. „Nestálo to za nic. Hned v prvním kole jsem si nakopl nárt, pak jsem nemohl kopat,“ litoval Tůma první porážky v domácím prostředí.

Souboj titánů (styl K1 oriental na 3x3 minuty) – eliminace: Bursa – Almazidis (BEL), k.o. zvítězil Almazidis, Hutník – Mishkin (POL) technickým k.o. zvítězil Hutník, Jaroš – Keclik (AUT), t.k.o. zvítězil Keclik, Šenkýř (SVK) – West (SRN), t.k.o. zvítězil Šenkýř. Semifinále: Hutník – Almazidis, t.k.o. zvítězil Hutník, Šenkýř – Keclik , t.k.o. zvítězil Keclik. Finále: Keclik – Almazidis, t.k.o. zvítězil Keclik.

Superfighty: Tůma – Jäger (SVK), na body zvítězil Jäger, Matějka – Kopiecky (POL), na body zvítězil Kopiecky, Štádler – Sagov (BEL), na body zvítězil Štádler, Vik – Tomko (SVK), t.k.o. zvítězil Vik.