Bod za porážku 4:5 v prodloužení z dalekého hřiště HbK Karviná vyválčili hokejbalisté HBC Plzeň, kteří sice na začátku třetí části hry ztráceli na soupeře ze Slezska ještě dvě branky, ale dvěma slepenými góly ve 33. minutě, které měli na svědomí Matěj Pavlíček s Martinem Kunzmannem, dokázali zápas, v němž měli mnohem více střeleckých pokusů, dotáhnout do prodloužení.

Hokejbalisté HBC Plzeň (na archivním snímku hráči v bílých dresech) získali v Karviné bod. To Šneci z Dobřan (tmaví) uspěli za tři body v Hradci Králové. Ve sváteční středu změří síly oba týmy proti sobě, a to od 11 hodin na jihu Plzeňska.Hokejbalisté HBC Plzeň.Zdroj: Milan Podpera

V něm se v čase 46:46 prosadil domácí Jan Stromko, který rozhodl o tom, že druhý bonusový bod zůstane na opačném konci republiky. „Vezeme bod z Karviné, za který dle vývoje utkání můžeme být rádi, ale na druhou stranu to také můžeme vnímat jako ztrátu dvou bodů. Naše hra se postupně zvedá, výkon v Karviné byl dobrý, ale nebyl konzistentní po celou dobu utkání. Začínáme proměňovat šance, které si vytvoříme, a pokud se vyvarujeme chyb, které nás sráží, tak budeme na dobré cestě,“ uvedl pro klubový web plzeňských Mečounů trenér mužstva Tomáš Semera, jehož mužstvo hraje další utkání už ve středu od 11 hodin - čeká jej atraktivní derby na půdě Šneků z Dobřan.

HBC Hradec Králové 1988 – TJ Snack Dobřany 2:3

Třetiny: 1:1, 0:0, 1:2. Branky a nahrávky: 9. Chyba (Tesař, Fanderlík), 40. Mejzlík (Chyba) – 12. Sloup, 37. Kovařík (Matoušek), 45. Matoušek (Kovařík). Rozhodčí: Vrba, Havelka. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Góly v oslabení: 0:0. Střely na branku: 21:26. Diváci: 25. HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Dvořáček) – Jiřík, Zeman, Fanderlík, Chyba, Rakovský, Palán – Svatoň, Svoboda, Síla, Mejzlík, Tesař, D. Černý, Erban, Malý, Fiedler, Šimůnek, L. Černý, Šimek. TJ Snack Dobřany: Fukárek (Jásek) – Duchek, Šlehofer ml., Sloup, Kovařík – Ruda, Malecha, Hronek, D. Kovářík, Bárta, Duchek, Strejček, Vaníček, Michálek, Zelenka, Matoušek, Stránský, J. Kovářík.

HbK Karviná – HBC Plzeň 5:4 po prodloužení

Třetiny: 1:2, 2:0, 1:2 – 1:0. Branky a nahrávky: 5. J.Rosůlek (Fárský, Pala), 24. Fárský (Pala, L.Rosůlek), 29. Wrobel (Pacas), 31. Stromko (J.Rosůlek, Fárský), 47. Stromko (J.Rosůlek, Juraško) – 4. Miksan (Chramosta, Pavlíček), 9. Majer, 33. Pavlíček (Miksan, Kunzmann), 33. Kunzmann (Pavlíček). Rozhodčí: Zbořil, Filipiec. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:2. Góly v oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:33. Diváci: 150. HbK Karviná: Humlíček (Smetana) – Havlík, Juraško, Kalus, Popek – Diviš, Fárský, Hruboš, Pacas, Pala, J. Rosůlek, L. Rosůlek, Stromko, Wrobel. HBC Plzeň: Kráčina (Kočka) – Chramosta, Hanuš, Pavlečka, Ulč – Galla, Krejčí, Kristl, Kunzmann, Lokajíček, Majer, Matoušek, Miksan, Pavlíček, Poláček, Vobruba.

Ostatní víkendové výsledky: HBC Prachatice – HBC Svítkov Stars Pardubice 3:2 po prodloužení, HBC Hostivař – Elba DDM Ústí nad Labem 5:4, Kert Park Praha – HBC Kladno 5:2, HBC Pardubice – SK Hokejbal Letohrad 2:1.

Basketbalisté BK Lokomotiva Plzeň (na archivním snímku hráči v bílých dresech) vyhráli na palubovce Sojek z Pelhřimova vysoko 90:65.