„Jsem v plné přípravě na halovou sezonu,“ uvedl devětadvacetiletý závodník Dukly Praha. „Na silvestra jsem měl v Praze absolvovat speciální trénink, ale podařilo se mi přemluvit trenéra, aby mě do Ždírce pustil. Jen jsem mu musel slíbit, že tam podám maximální výkon. A to se mi, myslím, podařilo,“ usmíval se Michal Šneberger.

Cenou pro absolutního vítěze ždíreckého závodu bylo vyuzené sele. Pochutnal jste si na něm?
No aby ne! Ještě na silvestra jsme ho rozřezali a větší část snědli s přáteli a známými k večeři. Dva kusy jsem ale schoval do mrazáku na jiné akce.
Že by na nějakou oslavu po halovém mistrovství světa, které se koná v březnu ve španělské Valencii…
To zrovna ne. Zbytek prasátka sníme na manželčiny narozeniny a při oslavě narození potomka příbuzných.
V jaké fázi přípravy se momentálně nacházíte?
Už mi zbývají jen dva takové dolaďovací týdny do fáze půlkového a patnáctistovkového tempa. A pak už začnu jezdit po závodech, které mi sežene manažer.
V minulém roce vás pronásledovala zranění. Jak jste na tom po zdravotní stránce?
V současné době mě naštěstí nic netrápí, cítím se skvěle. Podle toho, jak znám sebe a svoje tělo, vypadá to, že letošní rok by mohl být dobrý. Že je zatím všechno v nejlepším pořádku a že je příprava kvalitní, usuzuji i z toho, jaký čas se mi podařilo zaběhnout ve Ždírci.
V letošním roce vás čekají dvě vrcholné akce. Na začátku března halové mistrovství světa ve Valencii, v létě pak olympiáda v Pekingu…
Pro mě je prioritou hala. Ve Valencii bych chtěl udělat co nejlepší výsledek. Už jdu do let a bylo by na čase něco předvést. Když mi vyjde hala, budu dobrý i v létě venku, to mám vyzkoušené.
Někdy v listopadu loňského roku jste uvažoval o tom, že v Pekingu byste třeba zkusil i 3000 metrů překážek. Je ta myšlenka stále aktuální?
Přece jenom je to olympiáda, takže pokud bude šance běžet 800 a 1500 metrů, půjdu samozřejmě tyto tratě. Překážky si eventuelně mohu nechat za čtyři roky. To už bych teoreticky nemusel být v takové maximální rychlosti a přes tempo bych se k nim mohl dostat. Uvidíme.