Výsledky 24. ročníku ankety Kralovického obzoru byly zveřejněny na slavnostním večeru v kralovické Lidovém domě v pátek 13. února.

Ceny nejlepším předával starosta Kralovic Rudolf Salfický spolu s hostem programu basketbalovým trenérem Luborem Blažkem.

Letos jedenašedesátiletý kouč, který mj. český celek dovedl na mistrovství světa v Karlových Varech 2010 až k senzačním stříbrným medailím, zahájil setkání téměř hodinovou besedou o sportu.

Sportovcem Kralovic za uplynulý rok se stal taekwondista Patrik Tuzar. Trojnásobný evropský medailista 2014 vyhrál tradiční anketu už popáté

Ve svém vystoupení a reakcích na dotazy se věnoval nejen samotnému basketbalu, ale hovořil i o svých zahraničních zkušenostech, kantorských začátcích či o obecných principech sportu.

„Často chceme u mládeže úspěchy hned a za každou cenu. Ale u malých dětí by o výsledky jít vůbec nemělo," upozornil například.

Vylosovaným tazatelům pak Lubor Blažek předal reprezentační dresy s podpisy vicemistryň světa.

Vedle jmenovaných vítězů Tuzara a týmu basketbalistek triumfovali v kategorii trenérů Jiří Kaše, u dorostu Eva Názlerová (oba takewon-do) a mezi žactvem Lukáš Sládek (turistický závod).

O konečném pořadí rozhodly hlasy 21 trenérů a dalších odborníků z kralovických sportovních oddílů.