Svěřenkyně trenéra Víta Procházky díky zisku šesti bodů poskočily v tabulce na páté místo a dobře se naladily na středeční derniéru, a sice čtvrtfinále Poháru Českého florbalu proti pražskému Chodovu. Mač proti aktuálně třetímu týmu extraligy je na programu od 19.45 hodin v hale Slavie VŠ Plzeň na Borech.

Florbalová akademie MB - FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň 3:4

„Z naší strany to byl takový vlažnější výkon. Opět jsme neproměnili dobré brankové příležitosti, zachránily nás až góly z kategorie šťastnějších. Holky chválím za dobře zvládnutou poslední tříminutovku, ve které si počínaly zkušeně, koncentrovaně a uhájily těsně vedení," mohl být spokojený se třemi získanými body trenér plzeňských florbalistek Vít Procházka.

Třetiny: 0:1, 2:1, 1:2. Branky a nahrávky: 21. Müllerová (Kolářová), 23. Bauerová (Hlušičková), 44. Kolářová (Bauerová) - 20. Duchková (Binědová), 36. Špetová (Kaslová), 48. Raslová (Špetová), 49. Binědová. Rozhodčí: Svobodová, Morávek. Vyloučení: 0:1. Střely: 22:32. Diváci: 67. Hala: Nová MSH Mladá Boleslav. Sestava FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň: Valečková, Urbanová - Duchková, Binědová, Raslová, Špetová, Kaslová, M. Mašková, Suková, Žižková, Krutinová, Kopřivová, Lejbová, Košťálová, Lorencová. Trenér: Vít Procházka.

Muži FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň (na archivním snímku florbalisté v bílých dresech) porazili v posledním utkání tohoto roku pražské Kobylisy jasně 9:4.
Sedmá výhra v řadě. Plzeň skolila Kobylisy a upevnila si druhou příčku

ACEMA Sparta Praha - FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň 2:6

„Proti předchozímu zápasu v Mladé Boleslavi jsme se zlepšili ve hře s míčkem a většinu času kontrolovali hru. Cením si toho, že se holky udržely po celých šedesát minut v plné koncentraci a bezvadně zvládly improvizace v sestavě," tešilo trenéra Víta Procházku, jenž u se těší na pohárový mač s Chodovem.

Třetiny: 2:3, 0:2, 0:1. Branky a nahrávky: 10. Lišková (Mandíková), 20. Mandíková (Lišková) - 8. Krutinová (Kopřivová), 15. Suková (Kaslová), 20. Binědová (Špetová), 25. Špetová (M. Mašková), 27. Binědová (Kaslová), 59. Binědová (K. Mašková). Rozhodčí: Tomeš, Tomášek. Vyloučení: 1:2. Využití přesilových her: 0:1. Střely: 25:27. Diváci: 33. Hala: Arena Barrandov. Sestava FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň: Urbanová, Valečková - Špetová, Binědová, K. Mašková, Krutinová, Kaslová, M. Mašková, Suková, Žižková, Kopřivová, Lejbová, Přerostová, Raslová, Košťálová, Lorencová. Trenér: Vít Procházka.

Zdroj: Český florbal

Florbalisté Sport Club Klatovy (na archivním snímku hráči v černých dresech) zakončili rok 2023 porážkou.