„Brno je velmi dobrý soupeř a nám se navíc vůbec nedařilo. Chybovali jsme především na příjmu a z toho pramenil i náš nepřesný útok. Soupeř toho využil a s přehledem zaslouženě vyhrál,“ hodnotí utkání trenér Slavie Miroslav Diepolt.

Volejbalistky z Brna jsou každoročně favoritem na celkové vítězství v extralize a jinak tomu není ani letos.

„Brno je mnohonásobný mistr České republiky a myslím, že letos si to o mistra extraligy rozdají s Olympem Praha,“ míní trenér Diepolt.

Ve skupině o záchranu se naopak velice dařilo juniorkám Lokomotivy Plzeň, které na domácí půdě s přehledem zdolaly hráčky ze Žižkova. „Po prvním setu jsme se rozehrály a soupeře jsme přehrály ve všech herních činnostech,“ říká trenérka Lokomotivy Dana Plzáková.

Odvetný zápas vyzněl výsledkově opět pro hráčky Lokomotivy. „Ve druhém zápase se hráčky ze Žižkova podstatně zlepšily a my máme tradičně druhé zápasy horší. Přesto jsme se ze špatné hry s úvodu dokázaly vymanit a zaslouženě jsme vyhrály. Vyzdvihnout musím především výkon Michaely Sakařové, která hrála opravdu výborně,“ dodává trenérka Plzáková.

Výsledky: Brno – VŠ Plzeň NH 3:0 (18, 15, 12) a 3:1 (12, 18, -19, 11), Loko Plzeň – Žižkov 3:0 (12, 5, 23) a 3:0 (15, 25, 21). Základní sestavy – Slavie: Šmídová, Brožová, Vinklerová, Dvořáková, Pobudová, Holšanová, libero Bicková. Lokomotiva: Straková, Šedivá, Sakařová, Šturcová, Buryánková, Hodanová, libero Plzáková.