Mírným favoritem byli Panteři, ale hosté se na palubovce Základní školy Rudná u Prahy prezentovali velice dobrým týmovým výkonem a díky bravurně zvládnuté třetí třetině zvítězili 5:2. Navíc se dvě kola před koncem dlouhodobé fáze soutěže posunuli v tabulce před Pantery na první příčku.

„Soupeř o poznání lépe nastoupil do zápasu a my jsme až od druhé třetiny předváděli výkon, který jsme chtěli vidět. Víra ve svoji hru, víra v tým a také v to, že se jako hráč můžeš spolehnout na svého parťáka na hřišti byla klíčová pro třetí třetinu, která rozhodla. Jsme rádi, že jsme tento play-off zápas zvládli," uvedl po mači navýsost spokojený trenér florbalové Plzně Jakub Šimek.

Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub Plzeňského kraje za rok 2023. Plzeňsko má ve finále dvanáct zástupců - třeba Černice, Košutku či Slavoj Stod.
ANKETA: Finále je tady! Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub Plzeňského kraje

„Dnes nás trápila nízká efektivita v zakončení, na dva vstřelené góly se vyhrává opravdu těžko. Děkuji soupeři za zápas s parametry play-off, byla to výborná prověrka před vyřazovací části sezony," říkal kouč florbalistů Panthers Praha Patrik Míka. Plzeňští florbalisté se dvě kola před koncem základní části vyhřívají na prvním místě tabulky, ale Panteři na ně ztrácí jediný bod. Ve zbývajících duelech před play-off hrají doma s Pelhřimovem (10. února od 16 hodin) a na hřišti Benešova (18. února). Tento duel je na programu ve čtyři odpoledne.

Panthers Praha - FbŠ Slavia Fat Pipe Plzeň 2:5

Třetiny: 1:1, 1:1, 0:3. Branky a nahrávky: 5. Lombino (Daněk), 22. Sloup vlastní - 19. Šedivý (Blažek), 39. Konrady (Stejskal), 53. Štědrý (Šimeček), 56. Malkus (Fuchs), 59. Fuchs. Rozhodčí: Libecajt, Jelínek. Vyloučení: 1:1. Využití přesilových her: 0:1. Góly v oslabení: 0:0. Střely: 22:19. Diváci: 60. Hala: ZŠ Rudná. Sestava FbŠ Slavia Fat Pipe Plzeň: Dolák, Trhlík - Štědrý, Kuhajda, Šedivý, Sloup, Blažek, Konrady, Mikolášek, Šimeček, Stejskal, Med, Malkus, Fuchs, Čížek, Jeníček, Dubský, Löffelmann, Rapp, Franc. Trenér: Jakub Šimek.

Fotbalisté SK Slavia Vejprnice (na archivním snímku hráči v červenobílých dresech) porazili ve druhém přípravném utkání TJ Přeštice těsně 4:3.
Co jsme dokázali neproměnit, to mi hlava nebrala, čertil se vejprnický trenér