Gorily postupně stahovaly manko, vyrovnat se jim ale ani jednou v zápase nepodařilo. Z vítězství se tak radovali svěřenci trenéra Lukáše Kubince, kteří uspěli 9:7.

„Do zápasu jsme vstoupili mnohem lépe než v prvním utkání. Byli jsme rychlejší, aktivnější a diktovali jsme tempo hry. Pak nás překvapivě srazil gól na 1:4, kdy jsme vypadli z role a chvilkami se dost trápili. Je to škoda, protože jsme mohli zápas dohrát v poklidu a pod kontrolou. Místo toho jsme se strachovali o výsledek do poslední minuty,“ hodnotil zápas kouč Slavie.

Gorily tahaly celý zápas za kratší konec pomyslného provazu. Přesto zůstaly ve hře až do samotného závěru. „Velký vliv na vývoj utkání měla první třetina, kdy soupeř vstoupil do zápasu lépea po sérii našich individuálních chyb si vytvořil výrazný čtyřgólový náskok.

Od druhé třetiny jsme se dostali po zlepšeném výkonu a stažením sestavy na dvě formace zpět do zápasu snížením na 4:3. Gól soupeře na 5:3 byl možná zásadní. Za stavu 6:4 pro Slavii nás držel svými zákroky brankář Šik a my jsme měli i dost šancí na obrat. V závěru jsme ještě pak zkusili, když jsme ztráceli dva góly, power play, ale ani ta nám nevyšla,“ mrzelo lodivoda Goril Romana Suráka.

Trenér florbalistů Slavie Lukáš Kubinec.
Máme nejsilnější tým, co jsme kdy měli, říká Kubinec

Celkově utkání provázela parádní atmosféra, kterou si pochvalovali i oba trenéři.„Hrálo se před výbornou diváckou kulisou: 300 diváků na divizi je opravdu úžasné. Jsme za to hrozně moc rádi a snad jsme hrou pobavili fanoušky,“ těšilo Kubince.

„Derby, jak se patří! Rivalita, nasazeni, souboje (s převahou těch fair play), emoce a kvalita, k tomu výborná divácká kulisa. Oba týmy ukázaly, že převyšují herně divizi a zaslouženě bojují o postup do národní ligy, což by pomohlo i samotnému regionu,“ dodal Roman Surák.

Kaznějov - Třemošná 1:8.
FOTO: Meteor rozstřílel osmi brankami oslabený Kaznějov

Slavia Plzeň – Gorily Plzeň 9:7 (4:0, 1:3, 4:4)
Branky: 4. a 34. Štědrý, 16. a 45. Šimeček, 17. Sloup, 19. Stejskal, 47. Huleš, 48. Žák, 49. Med – 27. a 29. Osvald, 28. Šobotník, 44. a 52. Lehečka, 47. Lukasch, 50. Hlinovský. Střely na branku: 30:20. Diváci: 276.

Slavia: Císler (Dolák) - Mikolášek, Šimeček, Faitenhanzl, Kuhajda, Žák, Med, Štědrý, J. Mošna, Stejskal, H. Mošna, Sloup, Loffelmann, Porazil, Dubský, Soukup, Katolický, Čížek, Huleš.

Gorily: Šik (Lenárt) - Šobotník, Lukasch, Lehečka, Surák, Hejduk, Pour, Kaše, Torma, Štejr, Janata, Tábořík, Hlinovský, Osvald, Vojáček, Beneš.

Tabulka florbalové divize CTabulka florbalové divize CZdroj: Deník/Dominik Rejthar