Takhle by to šlo. Lepší vstup do nové extraligové sezony si házenkářští mistři z Talentu Plzeň nemohli přát. V dohrávaném šlágru 1. kola totiž ve středu doma porazili posílené Robe Zubří 36:27.

Západočeši celý zápas drželi vedení. Nejlepším střelcem Talentu byl křídelník Jan Chmelík, který na hřišti strávil necelý poločas, ale i tak mu to stačilo na šest gólů. Domácí trenér Michal Tonar postrádal Jakuba Tonara. „Má zdravotní problémy. Nejde ale o nic vážného. Doufáme, že v sobotu v Brně už nebude chybět,“ vysvětlil kouč Talentu.

Plzeňští házenkáři si do 18. minuty udržovali dvougólový náskok, který o dvě minuty později narostl na čtyři branky – 14:10. Do šaten se šlo za stavu 19:16. „Devatenáct gólů za poločas je skvělé číslo. Na druhou stranu šestnáct inkasovaných branek je moc,“ uvedl Tonar.

Na začátku druhého poločasu Zubří snížilo na rozdíl jedné branky – 20:19. „Opakoval se scénář z domácího zápasu s Haukarem, kdy jsme také nezachytili začátek druhé půle. Teď proti Zubří jsme vedli, nepotřebovali jsme nic měnit, ale musíme odstranit chyby,“ řekl kouč.

Talent se naštěstí jako v sobotu v Poháru EHF vzchopil. Domácí spasily hlavně góly střídajícího Jana Chmelíka. Ve 41. minutě Plzeň poprvé vedla o pět branek (25:20) a náskok postupně navyšovala až na 35:25 necelých pět minut před koncem. Zápasové skóre se zastavilo na 36:27. „Ze zápasu jsem měl dobrý pocit už od začátku. Šli jsme do vedení, v útoku jsme hráli disciplinovaně, nebláznili jsme. Jestli takhle budeme pokračovat, tak to bude dobré. Zubří přijelo v plné síle, ale my jsme podali výborný výkon. Věděli jsme o velkých ambicích a kvalitě Zubří. Po dvou zápasech v Poháru EHF jsem se obával, jestli dokážeme rychle zregenerovat, abychom podali takový super výkon. Obrana fungovala výborně. Ukážeme si chyby, abychom jich dělali co nejméně. Věřím, že budeme čím dál lepší,“ doufá Michal Tonar.