A v hale Slávie Partizánske Západočešky ostudu rozhodně neudělaly. Týmu prošpikovanému slovenskými reprezentantkami sice podlehly 16:26, ale předvedly výkon na hranici svých možností.

„Bude to možná znít divně, ale i přes prohru o deset branek jsem musela holky pochválit. Děvčata bojovala a odehrála opravdu kvalitní zápas," uvedla plzeňská trenérka Libuše Škvařilová.

„Odehrály jsme jedno z nejlepších utkání v sezoně. Dlouho jsme udržovaly solidní odstup o šest branek, ale závěr nám bohužel nevyšel. Mrzí mě, že to třeba neskončilo o těch šest gólů, to by bylo ještě příjemnější," lituje zkušená trenérka Plzně.

„Musíme ale mít trpělivost. Věřím, že s přibývajícími zkušenostmi odbouráme také ty technické chyby, které nás potom stojí lepší výsledek. Prohrát o deset branek je dost, ale musíme si uvědomit, že Partizánske má ve svých řadách několik slovenských reprezentantek," poukazuje na sílu posledních soupeřek Libuše Škvařilová.

Náročnou cestu dlouhou 470 km zvládly házenkářky bez problémů. „Holky si to užily. Poprvé jsme jely velkým autobusem, takže holky měly určitý komfort. Zpátky do Plzně jsme přijely ve dvě hodiny v noci. Holky hrály po cestě různé hry a nálada byla rozhodně dobrá," prozradila Libuše Škvařilová.

Cestování prý výkon jejích svěřenek neovlivnilo. „Přijely jsme poměrně brzy, takže jsme se šly projít a navštívily jsme zápas mladých hokejistů na blízkém zimním stadionu," dodala trenérka.

V brance Plzně se opět prostřídaly hned tři gólmanky. „Nastoupila Kristýna Vidršperková a vystřídala se s Kamilou Boháčkovou. Neměly moc dobrou úspěšnost, ale domácí hráčky Gerič a Michnová jsou velmi kvalitní spojky," uznala Škvařilová.

„Na posledních pět minut jsem poslala do branky mladičkou Katku Dresslerovou. Sice dostala pár gólů, ale stejně jako v posledním domácím utkání proti Veselí nad Moravou opět chytila sedmičku. Asi z ní uděláme specialistku na sedmičky," smála se Libuše Škvařilová.

Teď by chtěla trenérka Plzně přenést výkon ze Slovenska také na domácí zápasy. „Mrzí mě, že jsme takovou házenou neukázaly svým fanouškům. I když jsme doma dvakrát vyhrály, tak dobrý výkon jsme bohužel nepředvedly," přiznala Škvařilová.