Škvařilova kanonáda přinesla Plzni bod

Plzeň – Parádní bilanci ze zápasů na hřištích soupeřů ve čtvrtek opět vylepšili házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň. V předehrávce 8. kola remizovali Západočeši na půdě Jičína 26:26 a v této extraligové sezoně venku ještě nepoznali hořkost porážky.

28.10.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Plzeňští nastoupili bez zraněného brankáře Motlíka, jehož místo zaujal mladík Misař. Hosté se dostali brzy do vedení 2:0, ale v 9. minutě platil stav 5:3 pro Jičín, který hned v úvodu přišel o zraněného Lepieše.

Potom se ovšem začalo dařit plzeňským střelcům. Ti rychle srovnali a ve 24. minutě za stavu 12:10 ve svůj prospěch vyhnali z domácí branky svého bývalého spoluhráče Lukáše Kuriala.

Jeho místo zaujal Veverka, který v první půli inkasoval dvakrát a Plzeň si do kabin odnášela vedení 14:12.

Také po změně stran držela Plzeň zápas jasně ve svých rukou a ve 42. minutě si brankou Bečváře ze sedmičky zajistila náskok 20:15.

Ve 44. minutě upravil při signalizované pasivní hře svojí osmou brankou v zápase skóre na 21:16 Škvařil, ale potom nastaly Plzni kruté chvíle.

Za stavu 16:20 z pohledu Jičína zbytečně fauloval plzeňský Bečvář unikajícího Rychnu a od rozhodčích viděl přímou červenou kartu. Hosté tak přišli o svého tvůrce hry a navíc museli čelit přesilové hře soupeře.

Tu zkušení hráči Jičína využili, ve 48. minutě snížili na rozdíl jediné branky (20:21) a tři minuty před koncem utkání bylo srovnáno – 24:24.

V dramatickém závěru poslal Plzeň do vedení Škvařil, ale Babák po pár sekundách opět srovnal (25:25). Minutu před koncem zápasu si vzal trenér Talentu Šetlík oddechový čas, po které kapitán Král přiblížil svojí jedinou brankou k vítězství Plzeň.

Potom rozhodčí přísně vyloučili bránícího Tonara a Plzeň dohrávala v oslabení. V něm inkasovala z ruky Kvasničky a duel tak po výsledku 26:26 skončil dělbou bodů.

HBC Ronal Jičín – Talent M.A.T. Plzeň 26:26 (12:14)

Rozhodčí: Hanák, Novák. Sedmimetrové hody: 5/4:6/4. Vyloučení: 2:7. ČK: 0:1 (Bečvář přímá). Diváci: 780.

Sestava a branky Jičína: Kurial, Veverka – Rychna, Svoboda, Bareš, Naimann 2, Lepieš, Kriso, T. Babák 7/2, Kvasnička 3, Vocásek 6/2, Zeman 1, Kořínek 2, Kraus 5. Trenér: A. Babák.

Sestava a branky Plzně: Misař, Šmíd – Král 1, Pich, Bečvář 4/1, Škvařil 12/3, J. Blecha, A. Strýc, Květoň 1, Vinkelhöfer 4, M. Tonar 3, Pohlmann, Čiviš, Šindelář 1. Trenér: Martin Šetlík.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.

Bude se točit třetí řada Policie Modrava

Plzeň – Televizní seriál Policie Modrava trhal rekordy v divácké sledovanosti. Poslední čtyři díly druhé série viděly v průměru dva miliony diváků.

Bílá místa? Na mapě záchranky žádná nejsou

Plzeňský kraj – Síť základen v kraji je tak hustá, že další už téměř nejsou třeba.

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – Ve čtvrtečním utkání třetího kole skupiny G Evropské ligy v Lucernu mezi Luganem a Viktorií Plzeň jsou už vzhledem k posledním výsledkům obou týmů favoritem fotbalisté Viktorie. Brankář Západočechů Aleš Hruška se ale touhle rolí příliš nezaobírá.