Borci Talent M.A.T. pod vedením trenérů Martina Šetlíka a Jiřího Hynka v prvním předkole Poháru EHF vyřadili italské Bolzano po výsledcích 26:26 a 24:17.

Také ve druhém předkole se Západočeši rvali statečně, ale na mnohem zkušenějšího soupeře z Ruska už nestačili.

Týmu Permskie Medvedi doma podlehli 23:25 a v nedělní odvetě v mrazivém Rusku prohráli 25:30.

„Mrzí mě, že jsme odvetu nezvládli trošku lépe. Musíme to ale brát pozitivně. S odstupem času si říkám, že ty cenné zkušenosti jsou pro nás nejdůležitější," říká nejlepší střelec Plzně Milan Škvařil.

Kde jste ztratili postup do třetího předkola? Bylo to už v domácím utkání?
Rozhodovaly maličkosti a my jsme bohužel udělali daleko více chyb než soupeř. Doma jsme hráli prvních 15 minut zakřiknutě a tím jsme přišli o lepší výsledek. Bylo vidět, že nikdo nevěděl, co má od ruského soupeře čekat.

Jaká byla atmosféra v neděli v hale ruského Permu?
Trošku mě to zklamalo. Sice tam přišlo 1500 diváků, ale ta hala je tak obrovská, že vypadala prázdná. Zázemí a práce pořadatelů ale byly na perfektní úrovni.

Na zimu už jste asi dobře připraveni. V Permu byla teplota pod nulou a haldy sněhu…
Sněhu tam bylo opravdu šíleně. Všichni jsme byli překvapeni, tohle jsme v říjnu ještě neviděli. Naštěstí jsme na to byli připraveni a vezli jsme si zimní bundy. Místní lidé nám říkali, že to není nic divného, že to tam takhle vypadá deset měsíců v roce.

Co kromě zkušeností vám účast v pohárové Evropě dala?
Určitě nám to hodně pomůže i do extraligy, co se týká sebevědomí. Soupeři tady rozhodně nedosahují takových kvalit jako ruský Perm.

Jaké byly reakce trenérů a vedení klubu na vaše vyřazení?
Samozřejmě tam bylo zklamání, ale rozhodně jsme neudělali ostudu. V Rusku jsme sice prohráli o pět branek, ale ještě v 50. minutě byl stav srovnaný. Potom už jsme museli hrát na riziko a nevyšlo nám to. Jak jsem ale říkal, pro nás to byla super škola.

Nyní se můžete opět soustředit pouze na extraligu…
Je fakt, že budeme mít více klidu. Teď musíme doma porazit v televizním utkání Duklu a zase jít zápas od zápasu.