Z Kladna přichází talentovaná kladivářka Vendula Holečková, která má na svém kontě již čtyři republikové medaile od žactva po juniorky. „Díky lepším tréninkovým podmínkám spojeným se studiem v rámci naší atletické akademie tak bude jistě chtít svoji sbírku cenných kovů rozšířit,“ řekl trenér AK Škoda Plzeň Michal Černý.

Z konkurenčního družstva TJ Sokol SG Plzeň-Petřín se do Škodovky stěhuje Kateřina Čermáková, letos bronzová na halovém mistrovství ČR dorostu v dálce.

Také třetí nová tvář plzeňské Škodovky má ve sbírce několik medailí z republikových šampionátů. Je jí chodkyně Jana Zikmundová z AC Turnov. „V našem dresu jistě bude pomýšlet na splnění snu v podobě mezinárodní akce,“ je přesvědčen Černý.

Plzeň posílí i na trenérském postu, protože z Valašského Meziříčí Škodovka získala Jiřího Kadlu.

Naopak do klubu AC Domažlice odchází běžec Philippe Carpentier, sprinterka dorostenka Ema Zvěřinová se rozhodla pro PSK Olymp Praha.

Stalo se tradicí, že extraligový tým Škody Plzeň posilují na hostování na klání družstev zahraniční atleti. Plzeňský dres bude opět oblékat slovenská reprezentantka Daniela Ledecká (200, 400 m i 400 m překážek) a nově její krajanka, sprinterka Viktória Forster, která se zúčastnila letošního halového mistrovství světa v srbském Bělehradě.

Ženské družstvo se bude spoléhat i na Ukrajinky Viktorii Dutkevyčovou, držitelku stříbrné medaile z národního šampionátu v běhu na 3000 metrů př., a Natalii Yurčukovou (100 m a 100 m př.), jež startovala na světové univerziádě a mistrovství Evropy a účast na letošním halovém MS jí utekla o pět setin sekundy.

Tým mužů se při extralize rozroste o italského dálkaře a trojskokana Pietra Facchina.

Morávek splnil limit na MS juniorů

Chodec AK Škoda Plzeň Jaromír Morávek si na mezistátním utkání v chůzi na 10 km juniorů za účasti Francie, Itálie, Litvy, Maďarska, Slovenska a Česka splnil limit na mistrovství světa juniorů v Kolumbii. Český tým vyhrál a Morávek celkově skončil druhý.