Dvojnásobným národním šampionem se stal junior Jakub Peterka, který ovládl sprinty na 100 a 200 metrů. Tři medaile vybojovala dorostenka Viktorie Jánská, která v jeden den doběhla na trati 100 metrů překážek na třetí pozici, ve skoku dalekém zvítězila výkonem 600 cm a na závěr dne přidala zlato jako členka štafety 4x100 m. A právě štafeta dorostenek ve složení Šefránková, Jánská, Kárníková a Králová vyrovnala časem 46,64 sekund národní rekord, který již 30 let drží legendy Škody Plzeň Žabková, Kohoutová, Čelišová, Klapáčová.

Nejcennější kov vybojovalo také kvarteto juniorů na 4x400 m ve složení Čechura, Hrubý, Černý a Haidelmeier. Zlato si Michal Haidelmeier vybojoval i ze závodu 400 metrů překážek.

Fantastickou podívanou předvedli také modrobílí vrhači, kteří uzmuli pět mistrovských titulů.

Skvělé výkony zapsali dorostenec František Jabůrek, který v koulařském sektoru vrhl náčiní do vzdálenosti 18,16 metru, a jeho starší koulařský kolega Adam Fliegel, který mezi juniory překvapil zlatým výkonem 17.27 metru. Oba zaznamenali osobní rekord.

Viktorie Jánská získala bronz v soutěži dálkařek na Evropském olympijském festivalu mládeže. 
Jánská napravila smůlu z mistrovství Evropy. Má bronz

V osobních rekordech vyskočili na nejvyšší stupně také oštěpaři. Junior Jan Výška jasně ovládl soutěž výkonem 69,10 metru. Juniorka Magdaléna Hellmayerová porazila hodem dlouhým 46,25 metru soupeřku o jeden centimetr. Premiérovou zlatou medaili pak slaví kladivářka Anna Sýkorová.

Stříbrnými medailemi se blýskli Jan Škarban na distanci 2 000 m překážek, kladivář Nick Vránek a běžec Martin Honl, který si na trati 1 500 m vytvořil osobní rekord 4:06.31 min.

Sbírku cenných kovů plzeňské Škody pak o bronzové medaile rozšířili Kateřina Matoušková, která na distanci 400 metrů proťala cílovou pásku v osobním rekordu 54,22 sekund, dálkařka Kateřina Salcmanová, oštěpařka Adéla Hanáková a Pavel Forejt, který v disku vybojoval první republikovou medaili.

V závěrečné disciplíně pak kvarteto dorostenek na 4x400 m Lobovská, Bieliková, Koppová a Jindrová doběhlo pro bronzovou medaili.

"Tento historický milník dvaceti cenných kovů, kdy více než polovina patří rovnou mistrovským titulům, se bude jen těžko překonávat," prohlásil trenér Škody Plzeň Michal Černý.

Tereza Hrochová (číslo 410) při maratonu na mistrovství Evropy v Mnichově.
Škoda Plzeň brala historicky nejvíce medailí z domácích šampionátů