Nebýt souběžného reprezentačního mezistátního utkání v Polsku, kde startovali Linda Suchá, Jan Štefela a Marek Páník, byla by sbírka medailí bohatší.

O tři zlaté se postarali běžkyně Anna Suráková, diskař Jakub Forejt a oštěpař Kryštof Kozač. „Anna Suráková jasně zvítězila v takticky běženém finále na 800 metrů. Kryštof Kozač jako jediný oštěpař překonal hranici 70 metrů (70,91 m, pozn. aut.),“ potěšilo trenéra atletické Škody Michala Černého.

Sedmnáctiletá členka Akademie individuálních sportů PK Petra Sičaková, která je dorosteneckou mistryní ČR, vybojovala v novém osobním maximu 46,91 m stříbrnou medaili. Také stříbrný medailista, diskař Petr Procházka, si vylepšil osobní rekord na 52,14 metru. Druhý, za klubovým kolegou Kozačem, se umístil oštěpař Radek Jůda. V běhu na 4x 400 metrů kvarteto Matoušková, Kosťová, Sýkorová a Suráková vybojovalo stříbro.

Koronavirus uzavře univerzity

Trochu překvapivě až na třetím místě skončil diskař Michal Forejt. „Muži potvrdili neuvěřitelnou diskařskou nadvládu, protože medaile získali škodováci, bratři Forejtové a Petr Procházka,“ ocenil Černý.

Na šampionát bude vzpomínat v dobrém kladivář Tomáš Ott, který sice bral bronzovou medaili, ale poprvé v kariéře přehodil 60 metrů (60,77 m). Osobní rekord zaznamenal i bronzový Tomáš Michálek na trati 3000 metrů překážek. Mužská čtveřice Kabyš, Housar, Pokorný a Nový skončila třetí ve štafetě 4x 400 metrů.

„Pokud přičteme i sedm medailí z mistrovství ČR žactva, tak jsme získali nejvíce medailí ze všech týmů v republice. Víkendové boje na národní úrovni tak ukázaly, jak silné mladé atlety máme,“ řekl Michal Černý.