Extraligové družstvo žen doplní několikanásobná republiková medailistka a mistryně juniorského ME 2017 oštěpařka Nikol Tabačková z Poruby, sprinterka a držitelka mládežnických rekordů Adéla Novotná z Jablonce a její oddílová kolegyně Vendula Štanclová. „Z Českých Budějovic přichází překážkářka Tereza Babická, mezi jejíž největší úspěchy patří překonání žákovského rekordu ČR na 200 metrů překážek. Babickou lze využít také v dálkařském sektoru, a to spolu s další posilou z Jičína Danielou Volnou. Daniela je loňská mistryně ČR do 22 let,“ řekl trenér atletické Škody Michal Černý.

Tenistka Barbora Strýcová oznámila 4. května 2021 na tiskové konferenci v Praze ukončení kariéry
Těhotná Strýcová ukončila kariéru. Chtěla by se rozloučit ve Wimbledonu

Na hostování v týmu mužů bude pokračovat několikanásobný český rekordman Jakub Davidík ze Stříbra. „Posilou bude jak mužského, tak juniorského týmu. Za obě družstva bude závodit také běžec a tréninkový partner Davidíka Štěpán Trávníček, který svou první velkou medaili získal na loňském mistrovství ČR dorostenců na trati 800 metrů,“ připomněl trenér Černý.

Novou tváří extraligového týmu mužů bude sprinter Tomáš Němejc, stříbrný z MČR do 22 let na trati 200 metrů. A také skokan Tomáš Kratochvíl, držitel několika medailí z mládežnických republikových šampionátů a je držitelem žákovského národního rekordu ve skoku dalekém. „Nově budeme mít své zástupce také v soutěžích chůze, kde se o body budou prát věkem ještě junioři Jaromír Morávek, který v loňském roce pokořil český dorostenecký rekord v chůzi a na letošním halovém mistrovství ČR juniorů se stal jasným mistrem ČR, a Adam Zajíček, který se stihl blýsknout bronzem na letošním mistrovství ČR dospělých,“ vyjmenoval Michal Černý.

Čerešňák: Céčko, áčko? To vůbec neřeším

V průběhu dubna AK Škoda Plzeň oznámil, že pro extraligová kola klub tradičně posílí zahraniční hvězdy Vasyl Koval, Oliver Murcko, Daniela Ledecká, Alexanda Bezeková a Orysia Demianiukovová. Dalšími novými tvářemi budou vytrvalkyně Hana Homolková, sprinter Jakub Majerčák z Uherského Hradiště a Šimon Ekl z Domažlic.

První kolo extraligy mužů a žen se uskuteční 23. května na pražské Julisce.