Pražané ve finále vyzvou obhájce titulu Chrudim, hráči Plzně po úterním zápase převzali bronzové medaile. V historii klubu jde zatím o největší úspěch.

Interobal prohrával po chybné rozehrávce Holého. Vzápětí však svoji minelu napravil vyrovnávacím gólem. V polovině první půle rozjásal zaplněnou halu Lokomotivy Vnuk po skvělé přihrávce Künstnera – 2:1.

V 18. minutě Holý zahodil penaltu střelou mimo sparťanskou branku. „Nemyslím si, že by to byl klíčový moment zápasu. Běžela 18. minuta a zápas se hrál dalších 22 minut,“ řekl trenér Inter- obalu David Frič.

Necelé dvě a půl minuty po přestávce Plzeň prohrávala 2:3 a na začátku 26. minuty Sparta zvýšila náskok. Ve 36. minutě Inter-obal ztrácel už tři góly, minutu a půl před koncem si Sparta šestým gólem pojistila postup při plzeňské power-play. Na konečných 2:7 uzavřel hostující Belej z desetimetrového kopu. Zmar plzeňských potvrdily dva neproměněné desetimetrové kopy v samém závěru střetnutí.

„Srazily nás individuální chyby a dalším velkým faktorem byl kriminální zákrok Davida Cupáka na koleno Tomáše Vnuka, kdy jednoznačně měla přijít červená karta. Měli jsme jít do přesilovky. Troufnu si říct, že bychom pak zápas otočili,“ tvrdil Frič.
Plzeňský kouč na druhou stranu uznal i kvalitu soupeře. „Je zázrak to, že jsme sérii dotáhli do pátého zápasu. Stojí za tím vůle, sebeobětování a chtíč hráčů. V pátém utkání to bohužel nestačilo a Sparta nás svojí kvalitou potrestala,“ řekl.

„Hráčům mohu jen poděkovat a smeknout před nimi. Proti futsalistům světového formátu odvedli fantastické výkony. Celou sezonu poctivě pracovali a já jsem dlouho nezažil takhle soudržný a pracovitý tým,“ chválil Frič své svěřence.

Bronzem Interobal splnil předsezonní cíl, tedy postoupit do semifinále. „Kdyby mně někdo před sezonou řekl, že budeme hodně blízko finále, řekl bych mu, že se zbláznil a že na to ještě nejsme připravení,“ konstatoval trenér Inter-obalu Plzeň David Frič.

Jedinou branku rezervy Litic v prvním utkání jarní části extraligy pozemních hokejistů proti slovenskému týmu Rače vstřelil hrající kouč Jan Dolejš (v modrožlutém dresu).
Litické áčko zahájilo jaro výhrou