Do plzeňských ulic přitáhl sportovní nadšence čtvrtý ročník Škoda Fit půlmaratonu.

Závodníci probíhali historickým centrem města, přilehlými parky, okolím řek i areálem Škodovky.

Vítězem hlavního závodu na 21,097 km se startem a cílem na náměstí Republiky se stal potřetí v řadě Tomáš Eisner (Pilsenman Club/ Team 211).

Dvaatřicetiletý borec tak jen potvrdil roli favorita.

Souboj na atraktivní jednokolové trase vyhrál Eisner za 1:15:34,50 hodiny, tedy v pomalejším čase než loni, přesto s dostatečným náskokem.

Absolutně druhý Šimon Koblížek a zároveň nejrychlejší dvacetiletý běžec (Krušnoman Litvínov) zaostal za vítězem o 46 sekund. Třetí Stanislav Rada byl pomalejší o téměř minutu.

Těsně pod stupni skončil loni stříbrný Petr Minařík (SKP Rokycany, 1:16:41,00), ale chuť si spravil vítězstvím v kategorii do 49 let.

Do výsledkové listiny se zapsala i známá jména.

Na sedmé příčce absolutně doběhl třeba Jakub Řehula (1:22:36,5), když šestnáctý byl jeho mladší bratr Šimon Řehula (1:26:45,2). Oba mladíci jdou ve stopách svého otce Jana Řehuly, bronzového triatlonisty z olympiády v Sydney, a triatlonu se věnují v TAP Plzeň.

Nejrychlejším padesátníkem byl Ivan David (Stříbro, 1:26:04,80), mezi veterány nad 60 let zvítězil Pavel Frič (Checomacoco, 1:41:56,10).

V souboji žen dominovala Petra Šmákalová.

Zkušená závodnice Sokola SG Plzeň-Petřín zaběhla čas 1:27:44,50 hodiny a k absolutnímu prvenství přidala i vítězství v kategorii do 49 let.

Druhá se ztrátou téměř dvou minut skončila Kateřina Houfková (Forrest Gump Team) a třetí místo si vybojovala Blanka Šindelářová (Rebel team Blovice, 1:31:22,10).

Jako devětadvacátá proťala cíl nejrychlejší veteránka do 59 let Zuzana Vítková (Rozběháme Most, 1:49:01,10).

V kategorii nejzkušenějších běžkyň pak zvítězila Sylvia Lacigová (Diabetes nás spojuje, 2:09:38).

Hlavní závod Škoda Fit půlmaratonu dokončilo 710 běžců.

Další pak startovali ve štafetových závodech, rodinném běhu a také v dětských závodech.