Česká reprezentantka Eva Koželuhová se potřetí za sebou stala vicemistryní světa ve Ski&Golfu.

Pětadvacetiletá závodnice z Plzně nestačila v rakouském Zell am See jen na Charlotte Alranovou.

Zlatá Švýcarka se na šampionátu kombinujícím sjezdové lyžování s golfem dokázala vmáčknout do elitní desítky absolutního pořadí s muži.

„Charlotte byla neporazitelná," řekla o své přemožitelce Koželuhová.

Se stříbrem tak byla spokojena. „Po celé tři dny jsem předváděla nejlepší výkony za těch pět let, co se mistrovství světa účastním," podotkla studentka medicíny.

Ačkoliv v obřím slalomu zajela solidní čas, po lyžařské části bylo jasné, že na zlato letos nedosáhne. Přece jen se projevilo, že přes zimu se Koželuhová věnovala daleko více golfu a absolvovala tréninkovou stáž v Americe.

Obě golfová kola pod vrcholy alpských velikánů také zvládla výborně.

První den zahrála pět ran nad par a druhý den plus čtyři. A to se ještě o lepší výsledek připravila chybou na 18. jamce. Zahrála míček soupeřky jen 120 centimetrů od jamky a místo útoku na birdie a celkové skóre +1, si připsala dvě trestné rány a výše uvedené skóre +4.

Ke stříbrné medaili Koželuhová přidala společně s českým golfovým profesionálem Jiřím Jandou ještě světové zlato ze závodu párů.

Po bronzové a stříbrné medaili z minulých šampionátů se tak dvojice dočkala i vytouženého titulu.

Vítězství si zajistili výbornou golfovou částí, kdy výsledek Evy podtrhl její partner vynikajícím skórem plus jedna v prvním kole a v paru zahraným druhým kolem.

„Měli jsme obrovskou radost, protože po lyžařské části jsme na soupeře ztráceli přes dvacet ran," usmívala se šampionka.

Tereza Koželuhová s Patrikem JaerbynemNeztratila se ani Tereza Koželuhová, mladší sestra Evy, která při své premiéře skončila mezi ženami čtvrtá.

Ve třinácti letech nejmladší účastnice šampionátu se blýskla hlavně druhý golfový den, kdy zahrála výborné skóre plus tři.

Skvěle si vedl rovněž klatovský rodák Petr Kabát, který v kategorii profesionálů obsadil třetí místo. Jen švýcarský golfista Claudio Blaesi a dlouholetý účastník Světového poháru v lyžování Patrik Jaerbyn ze Švédska (mistr světa z roku 2011) byli v součtu obou disciplín úspěšnější.

V lyžařském úvodu míchal kartami olympionik Ondřej Bank.V obřím slalomu dokázal porazit i největší hvězdu mistrovství Američana Bodeho Millera, bronzového ze Super-G na hrách v Soči. Jenže výsledek z golfu srazil Banka daleko od čelních pozic.

I tak čeští zástupci v konkurenci soupeřů z 18 zemí skončili v počtu medailí třetí za domácími reprezentanty a Švédy.

Výsledky MS: ženy: 1. Alranová (Švýc.), 2. E. Koželuhová (ČR), 3. Hallanorová (Fin.), 4. T. Koželuhová (ČR).
Smíšené páry: 1. E. Koželuhová, Janda (ČR), 2. Hochfilzerovi (Rak.), 3. Thurnerová, Maes (Rak.)