V sobotu se pivot házenkářského Talentu Plzeň Jakub Šindelář vrátil do sestavy a čtyřmi góly pomohl zvítězit 22:21 nad Duklou Praha v prvním čtvrtfinále play-off.

„Byl to těžký zápas. Na jeho začátku jsme udělali chyby, nedodržovali jsme taktické pokyny a hráli zbrkle, čímž jsme se dostali do čtyřgólové ztráty. Pak jsme se ale vrátili k naší hře a postupně jsme to začali stahovat, až jsme zápas otočili a vyhráli,“ komentoval duel Jakub Šindelář.

1. utkání play off extraligy házené mezi celky Talent Robstav M.A.T. Plzeň a HC Dukla Praha 14. dubna v Plzni. Jakub Šíra.
PODÍVEJTE SE: Talent vyhrál první zápas čtvrtfinále play-off nad Duklou

Podle něj oba týmy mají skvělé obrany, a proto padlo málo gólů. „Byl to boj a bude to boj ještě celou sérii,“ předpovídá Šindelář.

K úspěchu v nedělním utkání prý povede dodržování taktických pokynů a vyvarování se technických chyb. „Dukla je nepříjemná v tom, že trestá jakoukoliv chybu. Do pěti deseti vteřin skórují, protože mají výborný přechod do útoku první a druhou vlnou. Dostali jsme dost branek z trháků a toho se musíme v neděli vyvarovat,“ varoval pivot Talentu.

fotbal krajský přebor Sk Slavia Vejprnice x Sušice
Vejprnice si před vlastními fanoušky poradily se Sušicí

Šindelář tuší, že také další střetnutí skončí minimálním gólovým rozdílem. „Byla by náhoda, pokud by někdo vyhrál o více než pět branek nebo dokonce o deset. Bude to vyrovnaná série, bude se hrát na jeden dva tři góly. Uvidíme, kdo udrží pevnější nervy a zvládne konce zápasu,“ říkal Šindelář.