Po zlomenině tří krčních obratlů na závodech v Maďarsku má za sebou úspěšnou operaci. Teď ho čeká dlouhá rekonvalescence. „Ležet můžu stejně doma jako v nemocnici, tak mě už pustili,“ říká plochodrážník z jihočeských Babic.

Pamatujete si, co se dělo po vašem úrazu?
Ne, vůbec. Probral jsem se až v nemocnici.

Jaký byl váš dojem z maďarské nemocnice?
Nebylo to nic moc, na pokoji nás bylo snad dvanáct, anglicky uměl jenom primář. Jinak jsem se s nikým nemohl domluvit.

Kolem vašeho převozu do České republiky bylo mnoho tahanic. Jak to vlastně probíhalo?
Hlavu jsem měl zpevněnou kovovým rámem. V Maďarsku říkali, že v tu chvíli je jedno, jestli mě budou operovat hned, nebo až v Čechách. Jenže pojišťovna nechtěla zaplatit převoz vrtulníkem, který by vyšel na deset tisíc eur, přitom jsem na podobné případy pojištěn snad do milionu a půl.

Jste skoro dva týdny po úspěšné operaci. Jak se tedy cítíte?
Pomalu se to lepší. Už můžu chodit, jenom kvůli destičkám, které mě zpevňují páteř, nemohu vůbec hýbat hlavou. Trochu problémy mám s pravou rukou. Za to může krevní sraženina, která tlačila na míchu. Kdyby se operovalo dřív než po třech dnech, tak by to prý bylo lepší. Ale snad to bude dobré.

Co vás teď čeká?
V pondělí mně vyndají stehy, po pěti týdnech pojedu do Pardubic na kontrolní snímky. Límec budu nosit asi tři měsíce, pak mi začnou rehabilitace.

Byl se za vámi v nemocnici podívat někdo z kolegů?
Ano, byla za mnou spousta lidí. Ale nejvíc mě překvapilo, když se v pokoji objevili lidé z Anglie a Polska, kde jezdím ligu.

Oproti dřívějšku teď budete mít hodně volného času, jak ho budete trávit?
Budu muset něco vymyslet. Půjdu na ryby, pojedu na výlet nebo se podívat na závody. Přesun z nemocnice domů jsem zvládl normálně vsedě, takže když to půjde, objevím se možná už na konci května na extralize v Plzni.