V Peci pod Sněžkou totiž mladá plzeňská závodnice vybojovala titul mistryně republiky v MTB XCO v kategorii starších žákyň. Navíc si studentka plzeňského Gymnázia Františka Křižíka zajistila prvenství v Českém poháru. Přitom, jestli bude v Peci pod Sněžkou startovat, nebylo vůbec jasné.

Příprava na závod sice proběhla podle plánu a díky AIS (Akademii individuálních sportů Plzeňského kraje) Spěšná absolvovala i potřebnou regeneraci. Poslední dny před odjezdem do Krkonoš ji ale postihly zdravotní problémy a česká naděje skončila v plzeňské Fakultní nemocnici. Trable naštěstí včas odezněly, a tak cyklistka, jejímž snem je olympiáda v Paříži (2024), mohla na šampionát odcestovat. I když Spěšné v samotném závodu v úvodním stoupání jedna ze soupeřek lehce odjela, plzeňská bojovnice se nevzdala. Šlápla do pedálů a ve druhém kole už to byla ona, kdo diktoval tempo závodu. Do cíle nakonec Spěšná dojela s náskokem bezmála 40 vteřin.

„Závod mi sedl. Start byl z mojí strany trochu vlažnější, ale rychle jsem se dostala dopředu a pozici si udržela. Mám velkou radost, že se mi podařilo získat první bikový titul mistryně republiky,“ neskrývala Spěšná spokojenost se závodem, který byl posledním dílem Českého poháru v MTB XCO a jež závodnice ovládla bez ztráty jediného bodu.