Odložil lyže, obul sálovky a na vánočním turnaji internacionálů v Praze oblékl odchovanec plzeňského fotbalu dres Slavie.

Na palubovce patřil k nejlepším, čtyři křížky na něm ani nebyly znát. „Možná je to tím, že v hale často trénuji. V Praze máme partu bývalých ligových fotbalistů a dvakrát v týdnu, vždycky v úterý a ve čtvrtek, si chodíme do tělocvičny zahrát,“ říká Jaroslav Šilhavý, jehož tým nakonec skončil v Edenu na třetím místě.

V semifinále hvězdami nabitý tým Slavie sice překvapivě vyřadila pražská Dukla, ale v boji o třetí místo už Slavia byla opět v laufu a rozstřílela Brno 6:2.

„Věřili jsme si na finále, jenže Dukla nás zaskočila. V tom zápase nám dost chyběl Vláďa Šmicer, kterého tchán Láďa Vízek poslal odpoledne takticky domů k rodině,“ směje se Jaroslav Šilhavý.

Nesmlouvavý zadák hrával v prvních ročnících pražského turnaje, potom se na pár let odmlčel. Letos startoval na turnaji po delší době.

„První ročníky jsem hrával s dalšímí ligovými hráči za mužstvo Inter Letiště, to teď ale už na turnaji nestartuje, tak jsem nyní rád oblékl dres Slavie,“ říká Jaroslav Šilhavý, který minulou ligovou sezonu zahájil na lavičce Viktorie Plzeň, ale v průběhu podzimu byl odvolán. Po roční pauze se letos na podzim ujal prvoligových Českých Budějovic s jediným cílem, zachránit Jihočechy v nejvyšší soutěži.

„Povedl se nám závěr podzimu, v posledních dvou kolech jsme dvakrát vyhráli 3:0, v Brně a doma nad Bohemians. Je to pro nás velká vzpruha, ale na jaře nás čeká ještě velký boj. Věřím, že nám hodně pomůže zkušený Otepka, kterého jsme v zimě získali,“ přeje si Šilhavý.