Trojboj se opět tradičně skládal ze tří základních disciplín: bench pressu, dřepu a mrtvého tahu. Na soutěž dorazilo celkem šestadvacet soutěžících a ti se od začátku překonávali.

„Závodníci dorazili ze všech možných koutů republiky – například z Brna, Děčína, Plzně nebo Merklína," vypočítává hlavní organizátor klání Michal Šlouf. Pozvání přijaly i hvězdy kulturistiky Filip Grznár a nejsilnější junior v republice Pavel Beran.

Soutěžilo se ve čtyřech váhových kategoriích: do 80, do 90 a nad 90 kilogramů, a také v kategorii žen, kde se výsledek přepočítával Wilksovým koeficientem.

V kategorii do 80 kilogramů soutěžilo třináct borců a na třetí místo dosáhl Luboš Doležal, který celkově nazvedal 475 kilogramů. Stříbro urval Michal Kouble výkonem 500 kilogramů, který reprezentoval domácí Fitness centrum.

Zlato vybojoval Miloš Přibyl. Ten předvedl výkon 505 kilogramů.

Kategorie do 90 kilogramů měla čtyři závodníky a třetí místo vyzvedal Tomáš Vodáček výkonem 490 kg.

Druhé místo obsadil Vladimír Rezek s celkovými 495 kg. První pozici obsadil pořádající Michal Šlouf s celkově vyzvedanými 515 kilogramy.

Kategorie „velkých chlapů" (nad 90 kg) měla sedm závodníků.

Bronz urval Robert Škop se skóre 620 kg. Stříbro vybojoval Aleš Nevole s 625 kg. Zlatou medaili a titul absolutního vítěze obhájil Václav Mareš famózním výkonem 735 kilogramů.

V nově otevřené kategorii žen se zúčastnily dvě odvážené dívky, a to Linda Ručkalová, která předvedla výkon 170 kilogramů, a suverénní vítězka Kristýna Soukupová, která předčila i některé muže s celkovými 295 kilogramy!

Letošní ročník byl zlomový a započal novou éru této soutěže.Příští rok pořadatelé slibují ještě nabitější startovní listinu, takže fanoušci silových sportů se mají rozhodně na co těšit.