Do té doby drželi hosté s házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň krok a skóre utkání bylo vyrovnané (10:10). Potom si ovšem Moravané s agresivnější obrannou hrou domácích nedokázali poradit a jejich útočné akce velmi často končili ztrátou balonu.

„Mohl to být ten problém. V útočné fázi jsme začali dělat technické chyby, které Plzeň dokázala využít, a to byl také problém druhého poločasu. Po chybách v útočné fázi jsme dostali neuvěřitelný počet branek z rychlých kontrů,“ přiznal zkušený trenér Frýdku–Místku Jiří Kekrt.

Plzeň se tak do poločasu dostala do vedení 19:14 a ve 36. minutě vedla už rozdílem deseti branek 25:15. V dalších minutách ještě domácí házenkáři svůj náskok navýšili, zvítězili 39:27 a po zisku dvou bodů se v tabulce posunuli na šesté místo před Jičín.

Obranný systém nula šest, kterému se plzeňský tým v zimní přípravě hodně věnoval, tedy úspěch neslavil. „V tréninku nám to fungovalo mnohem lépe. V zápase s německým Coburgem jsme hráli nula šestku po většinu zápasu a tam nám vycházela. Proti Frýdku to bohužel nešlo, jejich menší hráči používají často střelbu ze země, která je velice nebezpečná. Naši hráči spíše čekali střelbu z výskoku a podceňovali ty hráče menších postav. Proto jsme se raději vrátili k osvědčenému systému jedna pět,“ vysvětloval trenér plzeňského týmu Vladimír Haber.

V polovině druhého poločasu zasáhl do utkání také kapitán plzeňského týmu Vojtěch Šik, který si od zranění zápěstí Lovosicích zahrál po téměř dvou a půl měsících. „Byl to určitě příjemný pocit zase si zahrát, už mě svrběla ruka a byl jsem na zápas hodně natěšený,“ uvedl Šik.

Jeho pochroumané zápěstí se už zdá být v pořádku. Mezi 50. a 56. minutou si připsal na své konto čtyři branky v řadě a vyslal dalším soupeřům jasný varovný signál. „V útoku už mě to vůbec neomezuje. Bál jsem se, že mě to bude bolet při zpracování nahrávky nebo při střelbě, ale naštěstí to bylo v pohodě. Trošku ale ještě cítím respekt v obraně, když jde ruka do krajní polohy, tak to pořád trochu bolí,“ řekl Šik po vítězném zápase proti Frýdku–Místku.

Plzeň vstoupila díky dohrávce do letošních extraligových bojů o týden dříve než ostatní týmy. „Těžko říci, jestli je to výhoda, nebo ne. My jsme měli přípravu hodně ovlivněnou zraněními, takže by se možná ještě týden navíc hodil. Na druhou stranu jsme se mohli rozehrát proti relativně slabšímu soupeři v domácím prostředí, takže to má své pro i proti,“ uvědomuje si Vojtěch Šik, třicetiletá levá spojka Plzně.