„Je super, že jsme tam vyhráli, protože Kopřivnice je na domácí půdě velmi silná. Kromě nás se tam zatím podařilo zvítězit pouze Zubří a myslím si, že tam ještě někdo z adeptů na první čtyřku body ztratí,“ domnívá se Šik, devětadvacetiletá spojka Plzně.

Kopřivnice ještě v 8. minutě vedla 5:4, ale potom jste postupně získávali převahu a poločas vyhráli 16:10. Co jste na své hře změnili?
Zdůraznili jsme obranu. Navíc se rozchytal brankář Kurial a my jsme se dostali do rychlých útoků, což je naše silná zbraň.

Jak těžké bylo uhlídat Rachače, druhého nejlepšího střelce extraligy?
Je nebezpečný hlavně z dálky. Musí se na něj jít na devět metrů, aby tu střelbu měl ztíženou kontaktem. Od toho jsme tam měli Šetlíka, který je jedním z nejlepších obránců v lize. Když šel tedy Rachač na prostředek, tak tam moc šancí neměl.

Na druhou stranu, většina z vašich osmi branek také padla z větší vzdálenosti…
Cítil jsem se dobře už při rozcvičování a dostal jsem se rychle do tempa. Na začátku zápasu se mi povedly dvě tři rány a potom jsem si už věřil.

Na levém křídle dostal příležitost dorostenec Holík a vstřelil čtyři branky. Jak jsme mu jeho první extraligové trefy osladili?
Nějaké pasování po zápase v kabině určitě proběhlo, tím si musí projít každý…(smích)

V pátek vás čeká v závěru podzimní části sezony domácí zápas proti poslednímu Dvoru Králové. S čím půjdete do toho zápasu?
Jasným cílem je výhra, ale nesmíme soupeře podcenit. Motivace nám rozhodně nechybí, vždyť v případě vítězství bychom přezimovali na druhém místě tabulky.