„Určitě to je vynikající výsledek. Porazili jsme účastníka mistrovství světa Alžírsko, což je velmi cenný skalp, a ve finále potom domácí tým z první francouzské ligy US Ivry, který pravidelně hraje evropské poháry,“ váží si prvenství v turnaji třicetiletý házenkář Vojtěch Šik.

S jedenácti góly ve dvou zápasech musíte být jistě spokojen?
Byl jsem mile překvapen. Už na tréninkovém kempu jsem cítil, že ta forma přichází, a jsem rád, že se to potvrdilo také v zápasech.

Pomohla vám také přítomnost dalších hráčů Plzně. Na turnaji s vámi hráli Bečvář, Linhart a Brykner…
Určitě tomu přispělo to, že jsme tam byli v sestavě, ve které hrajeme v Plzni. S Romanem Bečvářem jsme spolu nastupovali do základu a v několika momentech jsme se ve finále na hřišti objevili všichni čtyři Plzeňáci. Ty vazby z klubu nám všem určitě pomohly a mně osobně se hrálo hodně dobře.

V Paříži jste byli od pátku do neděle. Stihli jste si prohlédnout hlavní město Francie a navštívit známou Eiffelovu věž?
Bohužel ne. Ještě v pátek večer jsme měli trénink, v sobotu a neděli dopoledne byly videopřípravy na soupeře a odpoledne jsme hráli zápas. Jen v sobotu jsme měli volno dvě hodinky, ale to se ani z Ivry, což je předměstí Paříže, nedalo do centra stihout dojet.

Do České republiky jste se z Francie vrátili v noci na pondělí. Kdy jste se zapojili do tréninku s extraligovým týmem?
Už v pondělí večer jsme s týmem absolvovali spinning, potřebovali jsme vyplavit kyselinu.

Blíží se nedělní důležitý zápas v Zubří, cítíte tedy dobrou formu?
Nerad bych to zakřikl. Teď mi to tam sice padalo, ale každý zápas je úplně jiný a rozhodují maličkosti. Například jestli vyjdou první rány. Uvidíme, zatím to nedokážu říct. Na tom mě nejvíce mrzí to, že to člověk příliš nedokáže ovlivnit. Prostě to tam někdy padá a někdy zase ne.

Jaké jsou podle vás šance Plzně na vítězství v Zubří?
Pokud se nepletu, tak jsem s Plzní nikdy v Zubří nevyhrál. Před reprezentační pauzou byla ale naše formu na velmi vysoké úrovni a já doufám, že nás ten volný víkend nerozhodí. My jsme v nároďáku určitě z tempa nevypadli a věřím, že ostatní kluci tady taky kvalitně potrénovali, a není důvod si na ten zápas nevěřit. Pokud předvedeme v Zubří podobný výkon jako doma proti Dukle (Plzeň zvítězila vysoko 28:18, pozn. aut.), tak tam určitě můžeme uspět.