Svěřenci trenéra Michala Edla sice skončili po základní části na bronzové příčce, ovšem následně ve čtvrtfinále play-off prohráli hladce 0:3 na zápasy s Letohradem. Nespokojenost je vidět právě i na lodivodovi mečounů, pro nějž to byla druhá sezona v roli kouče na lavičce západočeského celku.

„Řekl bych, že tato sezona byla horší než první. Přestože jsme šli do vyřazovacích bojů z lepšího umístění, v play-off to bylo diametrálně horší. Kromě posledního zápasu v Letohradu to nemělo z naší strany potřebnou kvalitu ani nasazení. Přišlo mi, že tým nešel naproti úspěchu a veškeré výsledky byly z naší strany až příliš vydřené. Nefungovalo to tak, jak jsme chtěli,“ vysvětloval trenér Edl, jenž se stále potýká s nedostatečným nasazením hráčů.

„Není to od nich na takové úrovni jako v předchozích letech, kdy jsem ještě hrál se svými vrstevníky, jako byli například oba Kejřové nebo Zeman. Hráčům chybí teď více cílevědomosti, větší ambice. Přijde mi, že do toho nedávají maximum toho, co by mohli,“ pokračoval plzeňský kouč, jenž zatím ještě neví, zda bude pokračovat jako trenér u A týmu.

„Dosud jsme neměli schůzku v klubu, kde se bude řešit trenérské obsazení. Pokud bych ale opět trénoval áčko, muselo by se toho hodně změnit. Otázkou je ovšem, zda by toho hráči byli schopni,“ dodal na závěr Michal Edl.