Šetlík: To, že jsme Lovosice dvakrát porazili, nic neznamená

Plzeň – Základní část extraligy zakončili házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň sobotní porážkou 28:29 v Zubří. Tahle prohra v přímém souboji o druhé místo znamená, že Západočeši vstoupí do play-off ze třetí pozice a ve čtvrtfinálové sérii hrané na tři vítězné zápasy je čekají Lovosice.

22.3.2016

Trenér Talentu M.A.T. Plzeň Martin Šetlík.Foto: DENÍK/Miroslav Mazal

„Prohra v Zubří mě mrzí. Nezvládli jsme začátek utkání, kdy nám Zubří uteklo. Na druhou stranu jsme odehráli fantastickou druhou půli a myslím si, že by zápasu více slušela remíza. Ta by ale stejně nic neřešila, Zubří by bylo lepší ve vzájemné bilanci a skončilo druhé," uvědomuje si trenér Plzně Martin Šetlík.

První poločas vám opravdu vůbec nevyšel a prohráli jste ho o osm branek 12:20. V čem vidíte hlavní příčinu tohoto nezdaru?
Špatně jsme bránili a kluci nedodrželi ty věci, které jsme si před zápasem řekli. Také v postupném útoku jsme se těžko prosazovali. Nastřelili jsme dvakrát tyč a domácí nám z rychlých útoků odskočili na větší rozdíl. Druhá půle byla z naší strany výborná jak v obraně, tak v útoku. Přidal se k tomu dobrými zákroky brankář Šmíd, nechybělo moc a mohli jsme vývoj zápasu otočit. Bohužel jsme nedali sedmičku, neproměnili rychlý útok a jednou hodili při útoku míč do autu. Jsem ale moc rád, že jsme se dokázali vrátit do zápasu. Druhý poločas měl z naší strany velmi slušnou kvalitu.

Jak těžké bylo v poločase motivovat hráče do druhé půle?
Řekli jsme si o chybách, které jsme udělali a co chceme zlepšit. I když jsme prohrávali o osm gólů, tak jsme chtěli to utkání vyhrát. Věděli jsme, že Zubří není lepší o osm branek.

Play-off extraligy začne až za čtyři týdny. Jak vítáte tuto dlouhou přestávku?
Podle mě je to strašně dlouhá doba. Kdyby to bylo 14 dní, tak by to bylo optimální na doléčení zranění a přípravu. Také bychom tolik nevypadli ze zápasového rytmu. Teď to bude v tomto ohledu složitější.

Co bude tedy vaší náplní v následujících čtyřech týdnech?
První týden bude spíš odpočinkový, aby si kluci od házené odfoukli. I když ve středu jedeme do Radotína dělat sparing českým juniorům, kteří potřebovali kvalitního soupeře před kvalifikací o postup na mistrovství Evropy. To bude ale jediný den, kdy kluci uvidí balon. V úterý po Velikonocích potom začneme klasickou přípravu v hale a bude to zaměřené na obnovu fyzických sil a kondice. Postupně to budeme směřovat konkrétně ke čtvrtfinálové sérii proti Lovosicím.

Jak jste přijal Lovosice jako čtvrtfinálového soupeře?
Nedá se nic dělat, nemohli jsme si vybírat. Dopadlo to takhle a tak to také bereme. Samozřejmě uděláme pro postup maximum. Vím, že Lovosice nás za soupeře nechtěly, ale já vím, že to bude nesmírně náročná série. I když jsme Lovosice dvakrát v sezoně porazili, tak to vůbec nic neznamená a nesmíme je v žádném případě podcenit.

Do play-off jdete ze třetího místa a v případě vašeho postupu reálně hrozí, že budete semifinálovou sérii začínat venku. To se vám ve vyřazovacích bojích ještě nestalo. Nebojíte se toho?
Je to ještě daleko, ale žádné obavy z toho nemám. Když půjdeme na Zubří, tak budou mít kluci v hlavě ještě ten podařený druhý poločas posledního utkání a to by mohla být naše výhoda. Věřím, že by se tentokrát vyvarovali toho nešťastného začátku.

22.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Mladý muž skočil z mostu mezi jedoucí auta

Soutěž Svačina roku byla pro Lukáše Tatara cennou lekcí, jak pracovat pod stresem.

Vaření bych za křeslo v kanceláři nevyměnil, říká mladý kuchař

Aukce pivních lahví vynesla rekordní sumu

Plzeň - Středeční aukce designových lahví Pilsner Urquell letos vynesla rekordní částku 1,6 milionu korun. Peníze půjdou na podporu Centra Paraple, jež pomáhá lidem na vozíku.

BMW bude v Karlovarském kraji stavět polygon za čtyři miliardy

Karlovarský kraj – První vývojový areál společnosti BMW Group ve východní Evropě pro testování autonomních vozidel vznikne v Karlovarském kraji. Areál, který představuje investici ve výši tříciferných hodnot v milionech eur, neoficiálně se hovoří v přepočtu až o čtyřech miliardách korun, nabídne několik stovek nových pracovních míst.