Po pár dnech vyřkli odborníci krutý ortel: „Přetržený přední křížový vaz.“

Ale teď zpět do současnosti. Šetlík je týden po operaci a čeká ho dlouhá rekonvalescence. „Dělali mi plastiku vazu. Pod kudlu jsem šel v bývalé vojenské nemocnici. Zákrok prováděl doktor Vladimír Šanda a říkal, že má z operace velmi dobrý pocit,“ těšilo osmatřicetiletého borce.

V utkáních o konečné umístění jste byl už pouze v roli diváka. Jak jste ji prožíval?
V těch zápasech už o moc nejde. Stejně mě ale štvalo, že nejsem zdravý a nemůžu hrát.

Největší problémy máte teď asi s pohybem ne?
Jo jo. Jsem pořád doma. Mám ortézu, která je pevně nastavená na určitý úhel a chodím o berlích. Zatím jenom tak pokládám nohu a čtrnáct dní na to ještě nesmím vůbec došlápnout.

Co vás bude čekat dále?
Po třech týdnech klidu začnu postupně chodit. Potom se k tomu přidá rehabilitace a postupné zatěžování té levé nohy. Když půjde všechno tak jak má, po pěti měsících zvládne to koleno plnou zátěž. Takže bych to viděl na návrat tak kolem půlky října.

Budete mít po tom těžkém zranění ještě chuť do házené?
Zatím ji mám. Bude to ale všechno záviset na stavu kolena. Když bude všechno dobré, tak nevidím jediný důvod, proč bych v Plzni extraligu nehrál. Můžou ale nastat nějaké komplikace a to by potom nebylo rozumné něco pokoušet a lámat to přes koleno.

V Plzni vykonáváte funkci sportovního manažera. Už má vedení týmu vyhlídnuté posily pro příští sezonu?
Samozřejmě že pár jmen v hlavách máme. Teď je ale ještě předčasné cokoliv prozrazovat. Až bude něco jisté, fanoušci se to určitě dovědí.