„O sestupu přemýšlet nesmíme, spíš vzhlížíme k play off. Plzeň si určitě extraligu zaslouží,“ říká však kouč Škody Zdeněk Pata.

K optimismu ho vede vyrovnaná tabulka. „Kdyby se nám na jaře povedla šňůra tří zápasů, budeme v klidu. Zatím jsme ale střídali dobré výkony s horšími, po dvou vydařených zápasech se třetí nepovedl,“ pokračuje bývalý hokejový trenér.

K týmu nastoupil v šestém kole. „Snažili jsme se za pochodu upevnit či vylepšit herní systém a to se dařilo se střídavými úspěchy. Mým cílem bylo získat jeden a půl bodu na zápas, což by mělo na play off stačit. Ke splnění tohoto cíle sice něco chybí, ale ještě to můžeme dohnat,“ věří Pata.

„Na některých hráčích už je ale vidět, že si uvědomili, že bez vůle a bojovnosti se hrát nemůže,“ těší kouče plzeňských hokejbalistů.

Přes zimu se možná kádr mužstva trochu změní. „Chtěli bychom tým doplnit o tři až čtyři hráče,“ plánuje Pata.

Hokejbalisté Plzně budou trénovat až do Vánoc, ostrá příprava jim začne v lednu. „Budou tři povinné a dva dobrovolné tréninky v týdnu, sehrát bychom měli tři až čtyři přípravné zápasy,“ doplnil sedmačtyřicetiletý trenér.

Do jarní části vstoupí hokejbalisté Škody 1. března.