V kategorii žaček kajakářek totiž excelovaly v konkurenci pětašedesáti závodnic členky oddílu Slavia VŠ Plzeň, dvojčata Karolina a Veronika Voříškovy, dcery mnohonásobné mistryně světa veteránek Barbory Vernerové.

Žačky měly v rámci mistrovství na programu pět závodů: 3 x 500 metrů (singlkajak, deblkajak a čtyřkajak) a dvakrát 200 metrů (K1 a K2). A bilance plzeňských závodnic?

Na pětistovce zvítězily na čtyřkajaku (společně s dvojčaty Johanou a Nellou Kočandrlovými ze Spartaku Sedlec), titul braly i na deblu a zlatou žeň na této trati završila Veronika Voříšková výhrou na singlu.

Medaile získaly sestry Voříškovy i v obou závodech na sprintérské dvoustovce. Na deblkajaku vybojovaly stříbro v těsném dojezdu za závodnicemi z Chomutova. Na singlu se musely sklonit pouze před kajakářkou ze Štětí, argentinskou rodačkou Susanou Redondo. Pro stříbro si nakonec dojela Veronika před svou sestrou Karolinou.

Mladé Plzeňanky tak zúročily tvrdou měsíční přípravu před domácím šampionátem a patřily k nejúspěšnějším závodnicím celého mistrovství.

Nadvládu kajakářek z regionu v této kategorii ještě potvrdily sestry Kočandrlovy, které v obou závodech deblkajaků vybojovaly bronzové medaile.

„Věřila jsem, že holky jsou dobře připraveny a budou bojovat o medaile, ale vyšlo to nad očekávání. Veronika si z pěti startů přivezla tři zlaté a dvě stříbrné medaile, Karolina má dvě zlaté, stříbro a bronz ze singlu na dvoustovce. Na druhou stranu nám mistrovské závody ukázaly i některé drobné nedostatky, na které se nyní zaměříme,“ komentovala výsledky svých dcer Barbora Vernerová.

Výbornými výkony se prezentovali také odchovanci oddílů z plzeňského regionu, startující nyní v barvách pražských klubů. Odchovanec Prazdroje Plzeň Radek Šlouf byl členem vítězného čtyřkajaku pražské Dukly na trati 500 metrů. Na kilometru vybojoval na singlu bronz a společně s Dostálem skončili v dramatickém dojezdu druzí, když je od výhry dělilo pouhých pět setin vteřiny. Jak jsme už psali, výrazně se prosadila i devatenáctiletá Denisa Řáhová (dříve rovněž Prazdroj) – závodnice Dukly Praha a členka Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje. V kategorii dorostu kraloval na kajaku Jakub Niebauer, odchovanec Spartaku Sedlec a aktuálně člen pražské Sparty, .

Z výsledků – žačky: 500 metrů – K1: 1. V. Voříšková (Slavia VŠ Plzeň) 2:13,33, 2. Neužilová (Sparta) 2:13,99, 3. Redondo (Štětí) 2:14,09. K2: 1. K. a V. Voříškovy (Slavia VŠ Plzeň) 2:06,67, 2. Ammerová – Bišická (Chomutov) 2:07,51, 3. J. a N. Kočandrlovy (Sp. Sedlec) 2:09,83. K4: 1. K. a V. Voříškovy – J. a N. Kočandrlovy (Sl. VŠ Plzeň – Sp. Sedlec) 1:55,11, 2. USK Praha – Štětí 1:57,01, 3. Chomutov 1:58,26.

200 metrů – K1: 1. Redondo (Štětí) 47,03, 2. V. Voříšková 47,23, 3. K. Voříšková (obě Sl. VŠ Plzeň) 48,37. K2: 1. Ammerová – Bišická (Chomutov) 45,55, 2. K. a V. Voříškovy (Sl. VŠ Plzeň) 45,90, 3. J. a N. Kočandrlovy (Sp. Sedlec) 48,37.