Loni na podzim seznamovací kemp na jihu Moravy a teď už mladíci z Roman Kreuziger Cycling Academy trénují na Mallorce. Formu tu nabírá jedenáct juniorů včetně čerstvé posily cyklokrosového reprezentanta Pavla Šumpíka.

„Pavel (Šumpík) se k nám na Mallorce připojil po návratu z cyklokrosového mistrovství světa v Hoogerheide, kdy jsme dotáhli jeho přestup. Jsme tak kompletní, jedenáct cyklistů plus trenéři a další týmový personál,“ oznámil z ostrovní destinace zakladatel akademie a její výkonný šéf Petr Kubias.

Jde o první část přípravy na Mallorce. „Následně odletíme na dva týdny domů, abychom se poté na Mallorku zase vrátili k finální tréninkové fázi před vstupem do sezony,“ uvedl bývalý skvělý silničář ze známého cyklistického rodu. „Pozitivní je, že všichni závodníci jsou zdrávi,“ doplnil Kubias.

A program kempu?

„Tím, že část týmu byla v teple individuálně již v lednu a další kluci jsou na Mallorce poprvé, tak každý z jezdců má program trochu jiný. Navíc přizpůsobený fyzickým testům, které závodníci absolvovali před odletem. Jen tak se mohou posunout dál,“ sdělil generální manažer klubu, jehož ambasadorem je nejúspěšnější český silničář Roman Kreuziger.

Závodní sezonu rozjedou Kreuzigerovi následovníci na přelomu března a dubna v německém Cottbusu.

„Jde o tradiční etapový podnik juniorů, jeden z prvních v sezoně. Cílem je vůbec startovat daleko víc v zahraničí,“ prohlásil Kubias.

V Plzni pro nadcházející sezonu soustředil nejlepší juniory z celé republiky a má zase vyšší ambice.

„Zásadní pro nás budou výsledky z mistrovství republiky, ale vidět chceme být i na mezinárodní scéně. Jedním z cílů je, aby si kluci vybojovali nominaci na mistrovství Evropy či světa,“ doplnil týmový šéf.

Prvním vrcholem již šesté sezony akademie by měla být mezinárodní Grand Prix West Bohemia. Kubias ji se svým týmem uspořádá poslední dubnový víkend opět v Kyšicích u Plzně.

„Zájem o náš závod každým rokem roste a zkvalitňuje se i startovní pole. Účast dopředu potvrdily reprezentační výběry Belgie, Dánska, národní výběr Spojených států a k tomu si přičtěte klubové týmy z celé Evropy. O to víc se budeme chtít doma ukázat,“ zdůraznil Petr Kubias.

Radoušovo bloudění 2023.
Sedmé Radoušovo bloudění. Vládli Koprnický s Auterským

Roman Kreuziger Cycling Academy 2023

Závodníci: Petr Hladík, Robert Kobr, Richard Kobr, Jaromír Kohout, Vít Kotschy, Vladimír Kroc, Adam Kubelka, Adam Pešek, Ondřej Šafránek, Pavel Šumpík, Josef Vlk.

Generální manažer: Petr Kubias, sportovní ředitel: Václav Novák, trenér: Tomáš Holub, fyzio: Luboš Holub, lékař: Aleš Kroužecký.