„Jsem v šoku z toho, co se dělo. Na dráze bylo strašně moc kontaktů a velkých ztrát na čase. Ale jsem hrozně ráda, že jsem v té konkurenci potvrdila roli, kterou jsem v ní měla. Úžasné,“ rozplývala se šťastná Tereza Petržilková po semifinálovém doběhu před kamerami České televize.

Petržilková se do finále kvalifikovala časem 52,93 vteřiny a o třetí postupové místo musela bojovat ze všech sil. V těsném závěsu českou reprezentantku ohrožovala Norka Jaegerová. Závodnice Škody postoupila celkově ze šesté pozice.

Tereza Petržilková (vpravo) na Letišti Václava Havla v Praze.
Petržilková před HME: Nerada věštím, ale chtěla bych postoupit do semifinále

„Po doběhu jsme věděla, že postupové třetí místo je moje. Věděla jsem, že mám na postup, ale byla to pěkná divočina,“ smála se po dramatickém semifinálovém běhu sprinterka Škody Plzeň a halová mistryně republiky.

Finále čtvrtky je na programu v sobotu od 18.30 hodin a mezi šesti nejlepšími atletkami Evropy budou dvě Češky – Tereza Petržilková a Lada Vondrová, která postoupila z celkového třetího místa. „Dvě Češky ve finále je životní výsledek,“ přiznala Petržilková.

Cestu do finále začala ranním postupem z rozběhu s vylepšeným osobním halovým rekordem o pět setin na 52,14 vteřiny. „Cítím, že mám ještě rezervu,“ uvedla.

Tereza Petržilková na halovém mistrovství ČR 2023.
FOTO: Atletka Petržilková si podmanila Ostravu zlatem, rekordem a limitem na HME