To se mu na domácí scéně stalo naposledy v roce 2014, kdy takto podlehl ve finálové sérií s pražskou Slavií, titul ale nakonec i tak získal.

Sobotní utkání v Plzni sice začalo lépe pro favorizovaný Most, ale svou počáteční převahu rychle ztratil a zápas se vyrovnal. První větší odskočení Plzně přišlo až od 24. minuty, kdy sice pykala za faul Lindy Galuškové, ale třemi góly v řadě šly do vedení 12:9 a náskok (15:12) držela i v poločase.

V úvodu druhé půle se třikrát v řadě trefila plzeňská kanonýrka Veronika Galušková, a když stejná hráčka přidal po time outu Mostu i čtvrtý gól, vedla Plzeň po 40 minutách už o šest branek. Zbytek duelu byl vyrovnaný, v závěru utkání si ještě Plzeňanky vylepšily skóre dalšími třemi góly v řadě.

Utkání kralovala domácí střelkyně Veronika Galušková, která dal 13 gólů, což je její střelecký rekord v sezoně.

Pro házenkářky DHC Plzeň je vítězství jednoznačně velkou psychickou vzpruhou. Vyhrály po třech porážkách v řadě, navíc proti hegemonovi české házené posledních let.

Most zůstává druhý se ztrátou tří bodů na první Šalu, která také prohrála.

DHC Plzeň – Baník Most 32:22 (15:12). Nejvíce branek: V. Galušková 13, Schreibmeierová 7, L. Galušková 4 – Stříšková 5, Andrýsková 3.